Több mint 300 túlélő ma is a csernobili katasztrófa helyszínén él - ismerd meg kik is ők!

Csernobil elhagyott túlélői

vd
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Ismerd meg z atomkatasztrófa túlélőit

Azonban az állatokat nem lehet menteni a zónákból sajnos, mivel bundájuk és bőrük is magas sugárzással bír. Ebből kifolyólag sajnos az átlag élethosszuk nagyjából 6 év, melynél nem sok állat él tovább. Azonban nem régiben hatalmas segítséget és egy második esélyt kaptak. A rendszeresen idelátogató idegenvezetők felvették a kapcsolatot egy amerikai non-profit szervezettel, a Clean Future Funds-al, mely ipari katasztrófa esetén nyújt segítséget az áldozatoknak. A segélyszervezet felfigyelt a mára már több mint 300 példányt számláló kutya populációra és a rendszeresen idelátogató idegenvezetőkkel együtt egészségügyi segítséget és ellátást nyújtanak az itt rekedt kutyáknak.

Mivel a kutyák teljesen szelídek, így az állatorvosok könnyedén tudják őket kezelni. Megkapják a szükséges oltásokat a veszettség ellen, valamint a kötelezően előírt kombinált oltást is, valamint a központokban ivartalanítják is őket, hogy csökkentsék a szaporulatot, hiszen a kutyáknak nincsen sajnos jövőjük az elhagyott városban, főleg, hogy ekkora számban is vannak. Ahhoz, hogy élelmet és megfelelő segítséget tudjanak számukra nyújtani mindenképpen csökkenteni kell a populáció létszámát, ehhez viszont elengedhetetlen az ivartalanítás. A kormány kifejezett tilalmat rendelt el, hogy a kutyákat a zónából kimenteni nem lehet, hiszen nagyon magas a sugárzás mértéke a bundájukban és az egész szervezetükben. Ezen is próbálnak segíteni a 3 felállított központban, mégpedig úgy, hogy folyamatos megfigyelés alatt tartják a kutyákat és rendszeresen mérik rajtuk a radioaktivitást is.


Ahogy egyre több munkás tér vissza az atomerőmű körüli munkálatok miatta, a kutyáknak egyre több társasága lesz, és így egyre közelebb kerülnek ismét az emberhez. A kutatók szerint a kutyákat nem lehet teljesen eltüntetni a zónából, de minden megtesznek azért, hogy a lehető legjobb életkörülményeket biztosítsák számukra. A segélyszervezet honlapján adakozni is lehet a kutyák segélyezésére, valamint bővebb információt is olvashat mindenki a kutyák helyzetéről.
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-16

Csodaszép, egyszerűen gondozható: Így ültess margarétát!

A margaréta nem elég, hogy csodaszép, sokak legnagyobb kedvenc virága, számos néphiedelem kapcsolódik hozzá, gyógyhatása van. Nézd milyen egyszerű az ültetése!

2024-04-16

Ideje elültetni a cukkinit, mutatjuk, hogyan csináld helyesen!

Egyre népszerűbb a cukkini hazánkban is. Ültess 2024-ben te is cukkinit, mutatjuk, hogy mikor, és hogyan csináld, hogy a legtöbb, legjobb termésed legyen!

2024-04-15

5+1 érdekesség, amit nem tudtál a tavirózsáról

Fedezz fel lenyűgöző érdekességeket a tavirózsákról! Tudj meg többet a Hévízi-tó különleges virágairól, a fehér tündérrózsák sorsáról és sok más meglepetésről!

2024-04-10

Áprilisban indulhat a pázsitfelújítás, ezekkel a lépésekkel

Indítsuk el a pázsitfelújítást ezekkel a lépésekkel, hiszen áprilisban végre eljött az ideje ezeknek a teendőknek. Kövessétek kertészünk szuper tanácsait ti is!

2024-04-18

Így ültesd a muskátlit az ablakba, hogy több virágot hozzon!

A muskátlik (Pelargonium) kedvelt növények az ablakokban, erkélyeken, és nem igényelnek túl sok speciális gondozást, de ezeket a tanácsokat tartsd be!

2024-03-25

Ezért nem érdemes nyuszit venni húsvétra a gyerekeknek

Bár egy húsvéti nyuszi aranyos és vonzó ajándék lehet gyerekeknek, fontos megfontolni néhány szempontot, mielőtt döntést hoznál, méghozzá ezeket!

2024-04-04

Kertünk csodás madarai: ezek a madarak jelennek meg áprilisban

Áprilisban egyre több madár lepi el a kerteket és dalolnak csodás dallamokat, fedezd fel te is a cikkünkben, hogy melyek a leggyakoribb madárkák a kertben!

2024-04-04

Első tojásukon ülnek a dömösi gólyák: nézd meg a gólyakamerát!

Gólyák boldogsága Dömösön: Macus és Szofi, a dömösi gólyapár már az első tojásukon ülnek! Figyeld meg a gólyakamerán, hogyan kotlanak a tojásokon a hűséges madarak.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

magrosta (szemrosta)

a rögrostán átesett magvak további tisztítására és szétválasztására szolgáló ->rosta. Tovább

Dorogi Földhivatal

Földhivatal Ügyfélfogadás: Hétfõ: 12-16 Kedd:közületek, ügyvédek részére egész nap... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Érdekességek