A barka fajtái
Magyarország viszonylag gazdag fűz fajokban, és az egyes fajok genetikai változékonysága pedig számtalan alakot és színt eredményez.
1. Salix caprea – a kecskefűz
A leggyakrabban gyűjtött fajok közé tartozik a kecskefűz, amit másnéven ismerhetünk még leányfűznek vagy pálmafűznek is, azonban leggyakrabban erre a fajtára mondjuk, hogy barkafa.
A barkafa magas cserje féle, ami sokszor egy kis fává növi ki magát. A vesszőkön megjelenő rügyek kezdetben szürkés szőrzettel borítottak, amik idővel ledobják bundájukat és fényes pirosas-barnás színűvé változnak. A termős példányokon gyakran teljesen zöld rügyek találhatóak. Virágzási ideje március és április között van, még a tavaszi lombfakadás előtt. A virágárusok polcain és a piacokon leginkább ezt a típusú kecskefűzt láthatjuk, amit porzós egyedekről vágnak, ugyanis ezek jól gyökeresednek.
2. Pendula – Weeping Sally
Angol nemesítésnek köszönhetjük a Pendulát, ami a növénypiacon szabadföldi dísznövényként van forgalmazva és csüngő ágrendszerrel rendelkeznek. A vesszőit önmagában nem értékesítik, azonban, ha kis kerttel rendelkezel, de szeretnél a tavaszi barkában gyönyörködni, akkor mindenképp kifizetődő lehet egy ilyen fajtát beszerezni.
3. Silverglow
Szintén a kecskefűz nemesítése a silverglow névre hallgató ezüstösen csillogó, nagyméretű barkás fűzfavessző. Az ezüstös barka remekül mutat a szinte már fekete színű vesszőn. A virágkötők ezt a típusú barkát kedvelik leginkább.

4. Rekettyefűz - (Salix cinerea)
A második legnépszerűbb faj a hamvas rekettyefűz. Nagyon hasonlít a kecskefűzre, azonban ennek a típusnak a kétéves része is molyhos, amíg a kecskefűzé csupasz. A két faj gyakran kereszteződik, így többnyire ezek hibridjével találkozhatunk. A rekettyefűz 4-7 métermagas bokorrá növekszik, aminek viszonylag vastag, egyenes hajtásai vannak. Egyidőben kezdik el értékesíteni a kecskefűzzel. Barkái rövidebbek, nincsenek úgy megnyúlva és inkább gömbölydedek.
+ Tudni tipp, hogy sokáig szép maradjon a barka az asztalon
Ha sokáig szeretnénk, hogy a barka asztalunkat díszítse, ne tegyük vízbe, ugyanis akkor kivirágozhat, leveleket hozhat, majd elnyílhat. Viszont, ha nem teszünk alá vizet, akkor kiszárad és évekig megőrzi külsejét.