67/2006. (IX. 15.) FVM rendelet
az egyszerûsített területalapú támogatások és a vidékfejlesztési támogatások igényléséhez teljesítendõ "Helyes Mezõgazdasági és Környezeti Állapot", illetve a "Helyes Gazdálkodási Gyakorlat" feltételrendszerének meghatározásáról szóló 4/2004. (I. 13.) FVM rendelet módosításáról
A mezõgazdasági és vidékfejlesztési támogatásokhoz és egyéb intézkedésekhez kapcsolódó eljárás egyes kérdéseirõl és az ezzel összefüggõ törvénymódosításokról szóló 2003. évi LXXIII. törvény 45. §-a (2) bekezdésének c) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következõket rendelem el:
1. § (1) Az egyszerûsített területalapú támogatások és a vidékfejlesztési támogatások igényléséhez teljesítendõ "Helyes Mezõgazdasági és Környezeti Állapot", illetve a "Helyes Gazdálkodási Gyakorlat" feltételrendszerének meghatározásáról szóló 4/2004. (I. 13.) FVM rendelet (a továbbiakban: R.) 2. § (6) bekezdése helyébe a következõ rendelkezés lép:
"(6) Az agrár-környezetgazdálkodási és a kedvezõtlen adottságú területek kompenzációs támogatásaiban részesülõ mezõgazdasági termelõ a helyes gazdálkodási gyakorlatra vonatkozó elõírások teljesítésének ellenõrzése, valamint a nevezett támogatások monitoringja érdekében a gazdasága teljes területén végzett tevékenységekrõl a 2006/2007. gazdálkodási évtõl kezdõdõen e rendelet 5. számú melléklete szerinti gazdálkodási naplót köteles vezetni, melynek egy aláírt másolatát el kell küldenie minden év augusztus 31. és december 31. között a Növény- és Talajvédelmi Központi Szolgálat címére (1118 Budapest, Budaörsi u. 141-145.).
A 2005/2006. gazdálkodási évre vonatkozó gazdálkodási napló egy aláírt másolatát 2006. október 1. és 2006. december 31. közötti idõszakban kell beküldeni a Növény- és Talajvédelmi Központi Szolgálat címére (1118 Budapest, Budaörsi u. 141-145.) azzal, hogy ez a rendelkezés nem vonatkozik arra a mezõgazdasági termelõre, aki 2006. augusztus 31-tõl e rendelet hatálybalépéséig e kötelezettségét már teljesítette.
A gazdálkodási naplót a hozzá kapcsolódó dokumentumok (pl. számlák, bizonylatok) másolatai nélkül kell megküldeni, ugyanakkor a kötelezõ nyilvántartásokra vonatkozó elõírások szerint a kapcsolódó dokumentumokat legalább 5 évig meg kell õrizni."
(2) Az R. 2. §-a kiegészül az alábbi (7)-(8) bekezdéssel:
"(7) A gazdálkodási napló formanyomtatványát a Földmûvelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium, valamint a Mezõgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal honlapján közzéteszi.
(8) A gazdálkodási naplók kezelését, adatainak feldolgozását az Agrár-környezetgazdálkodási Információs Rendszer (AIR) mûködtetéséért felelõs, a Nemzeti Vidékfejlesztési Terv alapján a központi költségvetés, valamint az Európai Mezõgazdasági Orientációs és Garancia Alap Garancia Részlege társfinanszírozásában megvalósuló támogatások igénybevételének általános szabályairól szóló 131/2004. (IX. 11.) FVM rendelet 18. §-ának (3) bekezdésében meghatározott szervezet végzi."
2. § Az R. 5. számú mellékletének helyébe e rendelet melléklete lép.
3. § Ez a rendelet a kihirdetését követõ 3. napon lép hatályba.

Büszkeségeink - A magyar tyúk bemutatása
A magyar tyúkokra valóban mindenki nagyon büszke lehet, ugyanis világhíresek. Mostani cikkemben mindent elmondok nektek a magyar tyúkok történetéről!

A legveszélyeztetettebb magyar kutyafajta – Az erdélyi kopó
Az erdélyi kopó a legveszélyeztetettebb helyzetben lévő magyar kutyafajta, érdemes nagyon odafigyelnünk rá, mivel nagyon értékes. Most mindent elmondok nektek az erdélyi kopóról!

Világhíres magyar juhfajta – A magyar racka bemutatása
Az egész világon ismerik a magyarok nagy büszkeségét, a juhok gyöngyszemét, a magyar rackát. Mostani cikkemben elmondom, miért olyan különleges ez a juhfajta!

Magyar kutyabüszkeségeink – A magyar agár
Magyar kutyafajtáink közül most a magyar agarat mutatom be nektek, érdemes megismerkednetek közelebbről ezzel a csodálatos kutyafajtával!

Csodálatos magyar lófajta – A nóniusz bemutatása
Egy csodálatos magyar lófajtát mutatok most be nektek, ami pedig nem más, mint a nóniusz. Érdemes nektek is közelebbről megismerkedni vele!

Hogyan nevelj koriandert?
Mindent figyelembe véve a koriander egy viszonylag könnyen termeszthető gyógynövény, mely kiváló választás azok számára, akik nem csak kertészkedni szeretnek, de főzni is. A...

Hogyan kell betakarítani és felhasználni a csipkebogyót?
Mi a csipkebogyó? A csipkebogyó a rózsanövény gyümölcse, vagy maghüvelye. Általában vörös, esetleg narancssárga, de az sem ritka, hogy lila, vagy fekete színben pompázik.

Hogyan gondoskodj a konyhakertedről télen
Télen, senkinek sem titok, hogy a kertészeti tevékenységek nagyon lecsökkennek. Ez ugyanakkor nem ok arra, hogy ne figyeljünk, akár csak kis mértékben is oda kertünkre, illetve a...

Gyomirtás sóoldattal: A hatékony és biztonságos módszer
A gyomokkal előbb-utóbb minden kertésznek szembe kell néznie birtokán. A gyomok nem csak a kert összképét rontják, hanem a tápanyagokat is elvonják a hasznos növényektől,...

A vízelvezető lánc hasznossága (vagy haszontalansága)
Japánban évszázadok óta használják a vízelvezető láncokat, Magyarországra viszont nem olyan régen érkeztek el. Hasznosak vagy haszontalanok a vízelvezető láncok? Most mindenre...

7 dolog, amit érdemes tudni az orchideák tartásáról
Ahhoz, hogy sikeresen nevelhess otthon orchideát, feltétlenül tisztában kell lenned azzal, hogy mit szeret. Milyen helyre, mennyi fényre, vízre, tápanyagra, páratartalomra van...

Ősi kutyafajták nyomában – A csodálatos kuvasz
Magyarország egyik legismertebb, legrégebbi kutyafajtáját mutatom most be nektek, ami nem más, mint a kuvasz. Tartsatok velem és tudjatok meg mindent erről a csodakutyáról!