53/2006. (VII. 24.) FVM rendelet

53/2006. (VII. 24.) FVM rendelet


az Európai Mezõgazdasági Orientációs és Garancia Alap Garancia Részlegébõl finanszírozott egységes területalapú támogatás 2006. évi igénybevételével kapcsolatos egyes kérdésekrõl szóló 24/2006. (III. 31.) FVM rendelet, illetve az Európai Mezõgazdasági Orientációs és Garancia Alap Garancia Részlegébõl finanszírozott egységes területalapú támogatásokhoz kapcsolódó 2006. évi kiegészítõ nemzeti támogatás igénybevételével kapcsolatos egyes kérdésekrõl szóló 25/2006. (III. 31.) FVM rendelet egyes jogcímeihez kapcsolódó támogatási összegekrõl


A mezõgazdasági és vidékfejlesztési támogatásokhoz és egyéb intézkedésekhez kapcsolódó eljárás egyes kérdéseirõl és az ezzel összefüggõ törvénymódosításokról szóló 2003. évi LXXIII. törvény (a továbbiakban: Tv.) 45. §-a (2) bekezdésének b-d) pontjaiban kapott felhatalmazás alapján a következõket rendelem el:


I. Egységes területalapú támogatás

1. §

Az Európai Mezõgazdasági Orientációs és Garancia Alap Garancia Részlegébõl finanszírozott egységes területalapú támogatás 2006. évi igénybevételével kapcsolatos egyes kérdésekrõl szóló 24/2006. (III. 31.) FVM rendelet alapján járó egységes területalapú támogatás jogcímen hektáronként legfeljebb 102,29 euró vehetõ igénybe.


II. Egységes területalapú támogatáshoz kapcsolódó kiegészítõ nemzeti támogatás

Hízottbika-tartás támogatása

2. §

Az Európai Mezõgazdasági Orientációs és Garancia Alap Garancia Részlegébõl finanszírozott egységes területalapú támogatásokhoz kapcsolódó 2006. évi kiegészítõ nemzeti támogatás igénybevételével kapcsolatos egyes kérdésekrõl szóló 25/2006. (III. 31.) FVM rendelet (a továbbiakban: R.) 14-18. §-a alapján hímivarú szarvasmarhák után egyedenként, életük során egy alkalommal legfeljebb 40.000 Ft támogatás vehetõ igénybe.

Tejtermelés támogatása

3. §

Az R. 19-22. §-a alapján a tejtermelõ egyéni referenciamennyisége szerint legfeljebb 8.100 Ft/tonna támogatásra jogosult.


Anyatehéntartás támogatása

4. §

Az R. 23-27. §-a alapján anyatehenenként legfeljebb 35.000 Ft támogatás vehetõ igénybe.


Extenzifikációs szarvasmarha-tartási támogatás

5. §

Az R. 28-29. §-a alapján a mezõgazdasági termelõk a támogatott egyedek után legfeljebb 13.000 Ft támogatásra jogosultak.

Anyajuhtartás támogatás

6. §

Az R. 30-34. §-a alapján anyajuhok után egyedenként legfeljebb 1.500 Ft támogatás vehetõ igénybe. Amennyiben a mezõgazdasági termelõ juhtejet vagy -tejterméket értékesít, úgy a támogatás mértéke anyajuh egyedenként legfeljebb 1.200 Ft.

Kedvezõtlen adottságú területeken történõ anyajuhtartás támogatása

7. §

Az R. 35-36. §-a alapján a támogatott egyedenként legfeljebb 1.180 Ft anyajuh-kiegészítõ támogatást vehetõ igénybe.

Egyes szántóföldi növények termesztésének támogatása

8. §

Az R. 39-43. §-a alapján a szántóföldi növénytermesztési támogatás jogcímen hektáronként legfeljebb 12.765 Ft vehetõ igénybe.

Dohány termesztésének támogatása

9. §

(1) Az R. 44-47. §-a alapján a Burley dohány-termesztési támogatás keretében hektáronként legfeljebb 779.000 Ft vehetõ igénybe.
(2) Az R. 44-47. §-a alapján a Virginia dohány-termesztési támogatás keretében hektáronként legfeljebb 985.000 Ft vehetõ igénybe.
(3) Az (1)-(2) bekezdés szerinti támogatás teljes összege csak abban az esetben vehetõ igénybe, ha a dohánytermelõ legalább 1,45 tonna/hektár átlagtermés figyelembevételével megállapított dohányt értékesített a dohánytermelõi csoport részére.
(4) Amennyiben a dohánytermelõ 1,25-1,44 tonna/hektár átlagtermés figyelembevételével megállapított dohányt értékesített a dohánytermelõi csoport részére, úgy a támogatás mértéke az (1)-(2) bekezdésben megállapított összeg 85%-a.
(5) Amennyiben a dohánytermelõ 1-1,24 tonna/hektár átlagtermés figyelembevételével megállapított dohányt értékesített a dohánytermelõi csoport részére, úgy a támogatás mértéke az (1)-(2) bekezdésben megállapított összeg 75 %-a.
(6) A (4)-(5) bekezdés szerinti esetben az érintett területre vonatkozóan további jogkövetkezményt nem kell alkalmazni.
(7) Amennyiben a dohánytermelõ 1 tonna/hektár átlagtermés figyelembevételével megállapítottnál kevesebb dohányt értékesített a dohánytermelõi csoport részére, úgy az (1)-(2) bekezdés szerinti támogatás nem jár.
(8) A (3)-(7) bekezdésekben foglalt arányosítást dohány fajtánként külön-külön kell figyelembe venni.

Héjas gyümölcsûek termesztésének támogatása

10. §

Az R. 48. §-a alapján héjas gyümölcsûek termesztésének támogatása jogcímen hektáronként legfeljebb 31.000 Ft támogatás vehetõ igénybe.

Energetikai célból termesztett egyes növényfajták támogatása

11. §

Az R. 49-51. §-a alapján:

a) az R. 1. §-a 26. pontjának a)-d), valamint g)-h) alpontjai szerinti növények esetében legfeljebb 7.600 Ft,
b) az R. 1. §-a 26. pontjának e), valamint i)-m) alpontjai szerinti növények esetében legfeljebb 20.000 Ft,
c) az R. 1. §-a 26. pontjának f) alpontja szerinti növény esetében legfeljebb 46.900 Ft

hektáronkénti támogatás vehetõ igénybe.

Rizs termesztésének támogatása

12. §

Az R. 52. §-a alapján a rizs termesztésének támogatása jogcímen hektáronként legfeljebb 66.000 Ft vehetõ igénybe.

Záró rendelkezések

13. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetését követõ 3. napon lép hatályba.
(2) E rendelet hatálybalépésével egyidejûleg:
a) az R. 1. §-ának 26. pontja az alábbi m) alponttal egészül ki:
{ E rendelet alkalmazásában}
"m) cukorrépa"
b) az R. 20. §-a a következõ (3) bekezdéssel egészül ki:
"(3) Az MVH a 11. § szerinti határozatot legkésõbb 2007. február 15-ig megküldi a mezõgazdasági termelõnek."
c) az R. 24. §-a (3) bekezdésének e) pontja hatályát veszti;
d) az R. 24. §-ának (7) bekezdésében a "(3) bekezdés d) és e) pontjaiban" szövegrész helyébe a "(3) bekezdés d) pontjában és a (8) bekezdésben" szövegrész lép;
e) az R. 24. §-a kiegészül az alábbi (8) bekezdéssel:
" (8) A támogatás alapjául figyelembe vehetõ állatlétszámban az üszõk aránya a birtokontartás teljes ideje alatt legfeljebb 40% lehet."
f) az R. 25. §-a (2) bekezdésének b) pontja helyébe a következõ rendelkezés lép:
{A pótlás abban az esetben fogadható el, ha:}
"b) a mezõgazdasági termelõ a kiesés tényét, valamint a pótlásként beállított állatot az MVH által rendszeresített formanyomtatványon a pótlás bejelentésével egyidõben, de legkésõbb a pótlásra elõírt határidõt követõ 10 napon belül, a kötelezõ birtokontartás utolsó 60 napjában kiesõ és nem pótolt állatokat a kiesést követõ 10 napon belül a mezõgazdasági termelõ lakóhelye, illetve székehelye szerint illetékes megyei MVH Kirendeltséghez a kiesés okát igazoló állatorvosi igazolást mellékelve bejelenti és
g) az R. 37. §-a az alábbi (3) bekezdéssel egészül ki, és az eredeti (3)-(9) bekezdés számozása (4)-(10) bekezdésre változik:
"(3) Az egyes szántóföldi növények, illetve dohány termesztésének támogatása esetén a vetési idõre a 1973/2004/EK rendelet 45. cikkében meghatározott legkésõbbi idõpontot kell alkalmazni."
h) az R. 44. §-ának (2)-(4) bekezdése hatályát veszti;
i) az R. 49. §-a (2) bekezdésének b) pontjában az "i)-l) alpont" kifejezés helyébe "i)-m) alpont" kifejezés lép.


14. §

E rendelet hatályba lépésével egyidejûleg a dohánytermeléshez kötött nemzeti támogatási jogosultságról szóló 51/2006. (VII. 5.) FVM rendelet 3. §-ának (2) és (3) bekezdése helyébe a következõ rendelkezések lépnek:
"(2) A dohánytermelõi csoport a tagja részére az õt megilletõ dohány támogatási jogosultságról elsõ alkalommal legkésõbb 2006. augusztus 15-éig igazolást állít ki, amely tartalmazza a termelõi csoport tagjának:
a) nevét,
b) regisztrációs számát,
c) a támogatási jogosultság 2. § b) pontja szerint megállapított mértékét.

(3) A dohánytermelõi csoport 2006. augusztus 15-dike után a (2) bekezdés szerinti igazolást nem állíthat ki."


15. §

Az anyakecsketatás támogatásáról szóló 4/2006. (I. 20.) FVM rendelet 2. §-a az alábbi (8) bekezdéssel egészül ki:
"(8) A támogatásra jogosultnak járó támogatási összeg kifizetésére 2007. január 1-jétõl kezdõdõen 2007. június 30-ig kerül sor."


címkék:
Kapcsolódó cikkek
Bálint gazda születésnapja

105 éve született Bálint gazda: emlékezzünk az ország kertészére örökzöld tanácsaival

Bálint gazda szinte mindenki számára ismert szakember volt. Egy népszerű videóval emlékezünk Bálint gazdára, az ország kertészére születésnapján.  Továbbá, nézd meg...

zöld paradicsom ehető vagy mérgező

Az igazság a zöld paradicsomról! Ehető vagy mérgező?

A zöld paradicsom egy rejtélyes és megosztó növény a gasztronómia világában. Miközben egyesek ízletes csemegének tartják, mások óvva intenek a fogyasztásától. De vajon mi...

rezgő virág jellegzetességei

A légies szépségű rezgő virág, ami eleganciát kölcsönöz kertednek!

A rezgő virág (Gypsophila), más néven buglyos fátyolvirág vagy rezgő hópehely, az egyik legszebb és legkecsesebb virág, amit kertünkbe ültethetünk. Légies megjelenése és...

fa ültetés nyáron

Fa ültetése nyáron? Felfedjük a titkokat, hogyan lehet a melegben is sikerrel járni!

A faültetés nagyszerű módja annak, hogy hozzájáruljunk környezetünk védelméhez, javítsuk otthonunk környezetét, és hosszú távú értéket teremtsünk. A tipikus faültetési...

magyar virágok amik őshonosak

A legszebb őshonos, magyar virágok, amiktől egy oázis lesz a kerted

A magyar kertek varázslatos oázisokká válhatnak, ha az őshonos, magyar virágok sokszínűségét és szépségét használjuk fel. Ezek a virágok nemcsak esztétikai élményt...

madárinfluenza vírus tény

Madárinfluenza - ezt a tényt kevesen tudják róla

A madárinfluenza, más néven avian influenza, egy vírusos betegség, amely elsősorban madarakat érint, de bizonyos törzsei képesek átterjedni más állatokra és akár emberekre is....

kerti növények szaporítása házilag

Kerti növények szaporítása egyszerűen! Nézd meg, hogyan!

A kerti növények szaporítása egy izgalmas és kihívásokkal teli feladat. A kertészkedés szerelmesei számára nincs is nagyobb öröm, mint amikor saját maguk szaporítják kedvenc...

gyomnövények kiirtása

Kiirthatatlan gyomnövények a kertben? Ezektől minél előbb szabadulj meg!

A gyönyörű kert titka a gondosan ápolt növények és a folyamatos karbantartás. Azonban vannak olyan gyomnövények, amelyek mindent megtesznek azért, hogy átvegyék az uralmat. Ezek...

árnyéktűrő növények a fa alatt

Mit ültess a fák alá? Ellenálló, árnyéktűrő növények a kertben

A kertészkedés egyik legnagyobb kihívása a fák alatti területek beültetése amihez remek segítséget jelentenek az árnyéktűrő növények. A fák lombkoronája alatti terület...

aszály kihívásai

Aszály Magyarországon: a csapadékhiány és forróság kihívásai

Az utóbbi években Magyarországot sújtó forró időjárás, aszály egyre súlyosabb problémákat okoz mind a mezőgazdaságban, mind a lakosság hétköznapjaiban. Az...

balatoni tájak

5+1 legszebb balatoni táj a természet szerelmeseinek

A Balaton vidéke nem csak a nyári strandolásról szól. A természeti kincsekben bővelkedő régió változatos tájaival, lenyűgöző növény- és állatvilágával, valamint festői...

tyúkok gondozása a forróságban

A tyúkok nyári gondozása, ezt add nekik a melegben

A nyári hónapokban a tyúkok különös figyelmet igényelnek, hiszen a meleg időjárás komoly kihívást jelenthet számukra. Ahhoz, hogy egy tyúk egészséges és produktív maradjon,...