5 dolog a háziállat gondozásáról

5 dolog, amit a professzionális állatorvosok szerint tudnod kell a háziállat gondozásról

Dénes Bernadett, SFV
Frissítve: 2024.07.03
Frissítette: SzT
hirdetes
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Nehéz lehet toppon maradni a saját egészséged és jóléted terén és tudni, hogy mi a jó a háziállatodnak, talán egy kicsit zavarosnak tűnhet.
Vigyázz a macska és kutya társadat egészségére és boldogságára a következő 5, a profik által ajánlott háziállat gondozási tippel.
 

Vigyázz macska és kutya társadat egészségére és boldogságára a következő 5 tipp segítségével!

Sok háziállat tulajdonos csak akkor viszi el kedvencét állatorvoshoz, amikor má komoly tüneteket tapasztal nála. Ilyen esetekben az orvos vagy csak nagyon drága kezelést ígér hosszú, fájdalmas lábadozással vagy nem tudja megmenteni kedvencünket. Pedig ennek nem kellene így lennie, pár óvintézkedéssel megelőzhetőek lennének a komolyabb betegségek is. Íme néhány tipp, amit, ha betartasz, hosszabb jövőt biztosíthatsz kedvencednek.

hirdetes

A rendszeres kivizsgálás fontossága

Csakúgy, mint neked, a háziállatodnak is lehetnek szív gondjai, ízületi gyulladása vagy fogfájása. A legjobb módja, hogy megakadályozd ezeket a problémákat vagy korán észrevedd őket, hogyha minden évben állatorvoshoz viszed kedvencedet.

A rendszeres vizsgálat „az egyetlen legfontosabb módja, hogy egészséges maradhassanak a háziállatok,” állítja Kara M. Burns, a Tudományos Akadémia Állatorvosi Táplálkozási Tanácsadóinak elnöke.

Az éves látogatások táplálkozási- és súly kontrollt jelentenek, nyilatkozta Marla J. McGeorge állatorvos, valamint ajánlott védőoltások beadása, parazita és fogászati kontroll és egészségügyi szűrések végzése.
 

Az ivartalanítás fontossága

Évente 8-10 millió állat végzi menhelyen az Egyesült Államokban. Néhányuk elveszett, néhányuk elhagyott és néhány otthontalan.

Íme, egy egyszerű mód, hogy elkerüld a számuk növekedését: ivartalanítsd a macskáidat és kutyáidat!

Az ivartalanítás nemcsak a nem kívánt állatok számát csökkenti, más jelentős előnnyel is szolgálhat kedvenced számára. Tanulmányok igazolják, hogy kevesebb eséllyel alakulnak ki az egyes rákfajták, nyilatkozta Burns a WebMD-nek, és csökkenti az állatok eltűnési mutatóját azzal, hogy kevésbé barangolnak el az ivartalanított állatok.
 

Megszabadulás a parazitáktól

A bolhák a leggyakoribb külső paraziták, amelyek pestist is okozhatnak háziállatoknál. Irritált bőrhöz, hajhullához, forró foltokhoz és fertőzésekhez vezethetnek. A bolhák más parazitákat is hozhatnak a macskádra vagy a kutyádra. Mindig úgy kezdődik, hogy az állat lenyel egy bolhát és akár galandféreggel is végződhet, a leggyakrabban kutyákat és macskákat érintő belső parazitával.

McGeorge szerint az egész éves megelőzés a kulcs, aki gyakori bolha és bél parazita ellenőrzést javasol, valamint szívférges megelőzést az endémiás területeken.

Mivel vannak olyan parazita gyógyszerek, melyek kutyáknak használnak, de a macskák számára végzetesek is lehetne, ezért fordulj az állatorvosodhoz, hogy hogyan tarthatod értékes háziállatodat féreg - és bolhamentesen, és biztonságban.
 

Az elhízás veszélye

Az Egyesült Államokban sok kutya és macska túlsúlyos vagy elhízott. És csak úgy, mint az embereknél, a háziállatoknál is az elhízás egészségügyi veszélyt jelenthet: cukorbetegség, ízületi gyulladás és rák formájában.

Az elhízás fő oka a túletetés, nyilatkozta Douglas és hozzátette, hogyha kedvenceinket egészséges súlyban tartjuk, akkor évekkel hosszabbíthatjuk meg az életüket.

Mivel az állatok sokkal kevesebb kalóriát igényelnek, ezért sokan úgy gondolják, -  körülbelül naponta 185-370 kalóriára van szüksége egy kisebb, inaktív kutyának, és csak napi 240-350 kalóriára egy  4,5 kg-s macskának – beszélj az állatorvosoddal, aki etetési tanácsokat adhat az állatod kora, súlya és életmódja alapján.
 

A védőoltások szerepe

A megfelelő egészségért az állatoknak rendszeresen van szükségük védőoltásokra a gyakoribb betegségek ellen, úgymint a veszettség, szopornyica, macska leukémia és kutya hepatitis.

Az, hogy milyen gyakran kell immunizálnod a kutyád vagy a macskát, az függ az életkoruktól, életmódjuktól, az egészségüktől és a kockázatoktól, nyilatkozta McGeorge. Ezért konzultálj az állatorvosoddal a védőoltásokról, hogy esélyt adj kedvencednek.
 

Forrás: pets.webmd.com

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-25

Ezért nem érdemes nyuszit venni húsvétra a gyerekeknek

Bár egy húsvéti nyuszi aranyos és vonzó ajándék lehet gyerekeknek, fontos megfontolni néhány szempontot, mielőtt döntést hoznál, méghozzá ezeket!

2024-03-18

Ezt minden kutyatartónak tudnia kell: így tudod megmenteni kutyádat

Megismerheted ebben a cikkben a leggyakoribb tévhiteket a külső paraziták elleni védekezésről, és megtanulhatod, hogyan óvhatod meg kutyádat egész évben te is.

2024-03-18

Sokan nem tudják: Ezek a tavaszi virágok mérgezőek a kutyákra

Kutyatartóként nagyon óvatosnak kell lennünk, mert elég egyetlen óvatlan pillanat, és meg is van a baj. Több olyan tavaszi virág van, ami mérgező a kutyákra.

2024-02-13

Csirkék, tyúkok nagy kedvence ez a csodálatos virág – Ültess kerti sarkantyúkát!

A kerti sarkantyúka egy csodaszép növény, ami feldobaja a kerteket, na meg a csirkeólakat. Mutatjuk hogyan ültesd el, és etesd vele a csirkéket, tyúkokat.

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-08-23

Ne engedd, hogy a kutya megkóstolja! Ezek a növények megbetegíthetik

Ne hagyd, hogy a kutya megkóstolja ezeket a zöldségeket és gyümölcsöket, mert megbetegíthetik! Megmutatjuk miket kerülj és miket adhatsz bátran a kedvencednek.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

gerincvelő (gerincagy)

a központi idegrendszer legősibb része, működése elválaszthatatlan az agyvelő... Tovább

97/2008. (VII. 25.) FVM rendelet

Az Európai Mezõgazdasági Vidékfejlesztési Alap társfinanszírozásában megvalósuló... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos