10 lépés az óriási sütőtökért

hirdetes

10 lépés az óriási sütőtökért - termeszd otthon!

FO, NA
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

óriási sütőtök

10 lépés az óriási sütőtökért

6.    Természetes vagy mesterséges beporzás

Június végén, július elején megjelennek végre a virágok, így kezdődhet a beporzás. Ezt a műveletet általában a méhek maguk elvégzik, viszont ha érdeklődők vagyunk, akár mi magunk is megtehetjük ezt. A hímivarú és nőivarú virágokat könnyű megkülönböztetni egymástól: a nőivarúak kocsányán kis tökkezdemény van, a hímekén nincs. Fogjunk meg egy porzószálat és egyszerűen kenjük a virágport a  nőivarú virág bibéjére.
 

7.    Szelektáljunk az óriási méretekért

Július elején jön el annak az ideje, hogy kiválasszuk a legjobban fejlett tököket, és eltávolítsuk az összes többit. A termésritkítás célja az, hogy az energiát és tápanyagokat a koncentráltan juttasuk azokba a növényekbe, amikben van potenciál. Minél több növénybe oszlik el az energia, annál silányabb termésünk lesz, pedig most a cél a hatalmas tökök nevelése.

hirdetes

8.    Rendszeres orvosi vizsgálat

Ahogy nekünk embereknek, úgy a növényeknek is szükségük van orvosra, aki megvizsgálja őket és orvosolja az esetlegesen elmerülő panaszokat. Figyeljünk oda a kártevőkre és betegségekre, mint a levéltetvek, uborkabogár, lisztharmat, peronoszpóra és még számtalan más veszély leselkedik rájuk folyamatosan.

9.    Folyamatos tápanyagutánpótlás

hirdetes

A tökfélék sekélyen gyökeresednek, így a talaj alsó rétegeiben lévő nedvességet nem tudják felszívni. Ezért olyan fontos a rendszeres locsolás, különösen az aszályos nyári hónapokban. Tápanyagigényük is hatalmas, ezért folyamatosan adagoljuk neki a komposztteát.

10.    A büszke szüret

Amikor beköszönt a hideg idő, végre eljön a várva várt pillanat: betakaríthatjuk az óriási sütőtökjeinket. Mérjük le és meg őket, fotózzuk le az óriástököket és bátran büszkélkedjünk el vele, milyen ügyes kertészek voltunk!
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-13

Ezzel a trükkel szüretelj rengeteg málnát idén nyáron

Tanulj meg metszeni málnát, hogy a növény erősebb, a termés pedig több és jobb minőségű legyen. Ismerd meg a metszés előnyeit, mikor és hogyan kell metszeni!

2024-03-05

Ezért jobb tavasszal elültetni a levendulát, mint ősszel

Levendula ültetés márciusban? Naná, hiszen ez a legjobb és legalkalmasabb időpont több okból kifolyólag is egy kertész szerint, mutatjuk mire figyelj kifejezetten!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-03-21

Agrometeorológia: nem múlt el a fagyveszély

Bár a hét további részében enyhébb éjszakák várhatók, a fagyveszély nem múlt el, a jövő hét első felében ismét számítani lehet éjszakai fagyokra sajnos.

2024-03-26

Tavaszi tuja mosás: 5 fontos lépés a betegségek elkerüléséhez

Fedezze fel az 5 legfontosabb lépést a tuják tavaszi ápolásához: így óvhatja meg növényeit a kártevőktől és betegségektől! Így egész évben egészségesek maradnak.

2024-03-26

Ültessünk kálát tavasszal, és gyönyörködjünk benne őszig!

Március végén vagy áprilisban ültessük el a csodálatos kála virágot, amiben, ha megfelelően gondozunk egészen őszig gyönyörködhetünk, mutatjuk, mi a trükkje neki!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

hasbenőttség

a juhok azon kívánatos tulajdonsága, hogy a hason jó minőségű gyapjút növesztenek. Tovább

bárányok utónevelése

célja, hogy a korán elválasztott, tenyésztésre szánt bárányok fiatalkori fejl. erélyét... Tovább

Tovább a lexikonra
kert Növénytermesztés