A fügefa késői metszése– szakértői tippek lépésről lépésre. Mikor kell metszeni a fügét? Hogy kell metszeni a fügét?

A fügefa késői metszése – szakértői tippek lépésről lépésre

VN
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Egyre népszerűbb a fügefa hazánkban is. A dekoratív növény egész évben szép, és ha jól bánunk vele, akkor évente kétszer is hoz mennyeien finom, mézédes termést. Hogyan bánj vele jól? Mikor és hogyan metszd meg a fügefát? Mutatjuk, mit ajánl a szakértő!

Fügefa metszése ősszel, télem

Meg kell metszeni a fügefát?

A fügefa a Ficus nemzetségbe tartozó sok gyümölcsfa egyike, ami nagy leveleiről és telt, édes gyümölcséről ismert. Önbeporzók és szárazságtűrők, bár a túl kevés víz megakadályozza, hogy a fa ehető gyümölcsöt hozzon létre, ezért nagy szárazságban kell egy kicsit locsolni is. Korai éveikben is rendszeres öntözésre van szükségük. De mi a helyzet a fügefák metszésével? A fügefa évenkénti metszése a nyugalmi időszakban elősegítheti a gyümölcs termését. Tehát, ha több termést, egészséges hajtásokat szeretnél, akkor elkerülhetetlen, hogy megmetszd a fügefádat. Fontos azonban, hogy a lépéseket nyugalmi időszakban végezd el, vagy késő ősszel-kora télen, vagy kora tavasszal! 

Miért érdemes a fügefát megmetszened idén ősszel?

A fügefa/ fügebokor metszésének nem is gondolnád, mennyi pozitív hatása van! A folyamat serkenti az új növekedést. Amikor levágja a régi, terméketlen ágakat, a fa erőforrásokat fordít új ágak termesztésére, amelyek termelékenyebbek lehetnek, ergo még több fügéd lesz. (Ha esetleg nem tudod, mit kezdj ennyi fügével, akkor javasoljuk, hogy készítsd el ezt a mennyei fügelekvárt!) A metszett fa vastagabbá és élénkebbé válik. Vésd az eszedbe: a metszett fák több gyümölcsöt teremnek. Legyen szó fügefáról, almafáról vagy citrusfáról, a nem termő ágak levágása valójában nagyobb termést eredményez a termő ágakon.

Hogyan metszd meg a fügefát? Milyen apróságokra figyelj? A következő oldalon részletes leírást találsz! Egy szakértő mutatja meg, hogyan metszd meg a fügefádat/fügebokrodat lépésről-lépésre! 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-24

Ültess májusban lila brokkolit, ami a zöldségeskerted királynője lesz

Ültess májusban lila brokkolit, ami a kerted királynője lesz, hiszen számos előnnyel rendelkezik, mutatjuk a legfontosabb infókat a lila brokkoliról, gyere!

2024-04-24

Elmondom miért termesztem a krumplit konténerben, ezután te is így fogod

Mutatunk egy spórolós titkot! Tudj meg te is mindent a konténeres krumpli termesztésről - élvezd a friss, otthon nőtt finomságot konténerben, mutatjuk a trükköt!

2024-04-24

Ültess sarkantyúkát a zöldséges kertedbe és csoda történik

Ültess sarkantyúkát a veteményes kertedbe és valóban csoda fog történni, hiszen számos előnye van ennek a szuper kis növénynek, mutatjuk mik ezek pontosan!

2024-04-22

Magvetés gond nélkül: fedezd fel a titkos trükköt a tökéletes magvetéshez

Vessünk magot egyszerűbben, mint valaha! Mutatom a magvetés egyik könnyítését, a földkocka készítő csodás lehetőségét, használd te is bátran, segítek tippekkel!

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-04-24

Ettől lesz garantáltan sikeres a magról történő növénytermesztés

Tippek a sikeres magról történő növénytermesztéshez: levegő, víz, fény. Fedezd fel a levegő, víz és fény fontosságát a magról történő növénytermesztéshez.

2024-04-09

Málnatermesztés mesterfokon - ezekre figyelj oda egy kertész szerint

A málnatermesztés nem ördöngösség, de vannak bizonyos tippek és praktikák, amiket neked is be kell tartanod, mutatjuk egy kertész tanácsival, hogy mire figyelj.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

kifózis (kyphosis)

a gerincoszlop felfelé (dorzálisan) irányuló elgörbülése. Állatokban ritka. Tovább

kétnövésű gyapjú

az a csekély értékű gyapjú, amelyben a szálak kisebb-nagyobb hányada szakadt. Hosszabb... Tovább

Tovább a lexikonra
gyümölcs Házi kert Növénytermesztés