Tudj meg mindent a tölgyzsálya gondozásáról - a tölgyzsálya termesztése, gondozása, ültetése

Ismerd meg Te is ezt a sokoldalú növényt – bemutatkozik a tölgyzsálya

TK, SFV
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Amennyiben különleges növényt szeretnél ültetni, akkor mostani cikkünkben segítünk – tudj meg mindent a tölgyzsálya ültetésétől, gondozásáról.

Tölgyzsálya

A tölgyzsálya rendkívül sokoldalú növény – mind virágát, mind gyümölcsét, de leveleit is felhasználják nem csak a népi gyógyászatban, de gyógyszergyárakban is, illetve a legtöbb kozmetikumban is találkozhatunk vele. Elsősorban amennyiben otthon szeretnénk kihasználni gyógyhatásait, akkor leveleiből készíthetünk infúziót megfázás esetén, esetleg annak megelőzésére.


Ez az alacsony, légyszárú cserje amennyiben megfelelően gondozzuk, akár egész szezonban nyílik, így megmutatva szépséges virágait, melyek képesek kertünkben egy kisebb lila vagy kék színfoltot képezni.


Röviden a tölgyzsályáról


A zsálya gyakran előfordul a természetben is, nőhet akár erdő szélén, akár dombok lejtőin.


Ez a cserje lágyabb szárral, illetve lándzsás levelekkel rendelkezik. Fűszeres gyógynövény, kékes-lilás virágzata legjobban egy-egy tüskéhez hasonlít. Magassága megközelítőleg 30 – 90 centiméter között mozog, levelei 4 – 10 centi hosszúak, valamint 1,5 – 3 centi szélesek. Télen érdemes lesz majd odafigyelni a növényre, ugyanis könnyedén megfagyhat, bár ez a tavaszi fejlődését nem befolyásolja, nagyobb tűrőképességének hála a meleg megérkeztével könnyedén regenerálódik.


Egész nyáron képes virágozni megfelelő gondozás mellett, augusztus – szeptember környékén pedig meghozza majd termését egy gömb alakú, dióformájú gyümölcs formájában.


Mire érdemes odafigyelni ültetésekor?


Fontos, hogy növényünk majd képes legyen megfelelően begyökerezni, ezáltal is gyorsabban növekedni, fejlődni kertünkben. Sose ültesd egymáshoz közel őket, valamint érdemes arra is figyelned, hogy a zsálya gyakran keresztporozik, így ha több fajtát szeretnél nevelni, azoknak mindenképpen különböző területeket biztosíts. Az, hogy mennyire messze ültesd őket egymástól a növény méretétől fog majd függeni, mégis általánosságban 50 – 60 centiméteres távolságokban érdemes gondolkozni.

 

Amennyiben érdekel cikkünk folytatása, lapozz!
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-24

Elmondom miért termesztem a krumplit konténerben, ezután te is így fogod

Mutatunk egy spórolós titkot! Tudj meg te is mindent a konténeres krumpli termesztésről - élvezd a friss, otthon nőtt finomságot konténerben, mutatjuk a trükköt!

2024-04-24

Ettől lesz garantáltan sikeres a magról történő növénytermesztés

Tippek a sikeres magról történő növénytermesztéshez: levegő, víz, fény. Fedezd fel a levegő, víz és fény fontosságát a magról történő növénytermesztéshez.

2024-04-22

Magvetés gond nélkül: fedezd fel a titkos trükköt a tökéletes magvetéshez

Vessünk magot egyszerűbben, mint valaha! Mutatom a magvetés egyik könnyítését, a földkocka készítő csodás lehetőségét, használd te is bátran, segítek tippekkel!

2024-04-22

Ezzel az egyszerű trükkel megduplázhatod a bazsalikom termésedet

Duplázd meg te is a bazsalikom termésedet, ráadásul egy nagyon egyszerű trükkel, ami valóban segít, hogy még több, ízletes bazsalikom termésed legyen neked is!

2024-04-24

A növényeid sorra pusztulnak a kertben? EZ a bogár lehet az oka!

Ne hagyd, hogy a kártevők pusztítsák el a kerted! Ismerd meg a kerti növényeket pusztító rettegett bogarat, és fedezd fel, hogyan mentheted meg a növényeidet!

2024-04-18

Így ültesd a muskátlit az ablakba, hogy több virágot hozzon!

A muskátlik (Pelargonium) kedvelt növények az ablakokban, erkélyeken, és nem igényelnek túl sok speciális gondozást, de ezeket a tanácsokat tartsd be!

2024-04-22

Sárgul a leander levele? Egyszerűen kezelheted, ha időben elkezded

Mit csinálj, ha sárgul a leander levele? Ezek a szekértői tanácsok segítenek pikk-pakk rendbe szedni ezt a csodaszép virágot. Mutatjuk mit alkalmazz azonnal!

2024-04-21

Meg kell metszeni elvirágzás után az orgonát, hogyan?

Általában a legtöbb orgona májusban vagy június elején virágzik, így a metszést közvetlenül a virágzás befejeződése után, idén azonban korábban virágzott!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

felszín alatti vizek

a talajfelszín alatt, különböző mélységekben található vizek. Megkülönböztetnek... Tovább

glikogén

glükózmolekulákból felépülő, az amilo-pektinhez (keményítő) hasonló szerkezetű, de... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Érdekességek