Online tanácsadás

Dr. Kisslegyi Tünde

Tisztelt Válaszadó!
Arra a kérdésre keresem a választ, hogy mi a különbség az őstermelő és a családi gazdaság között, ill. az én esetemben (évelő növények termesztésével és árusításával szeretnék foglalkozni), melyik lenne a kedvező és milyen esetben?
Válaszát előre is köszönöm szépen!

Mezőgazdasági őstermelő az a 16. életévét betöltött, nem egyéni vállalkozó magánszemély, aki a saját gazdaságában mezőgazdasági termékek előállítására irányuló tevékenységet folytat, és ennek igazolására őstermelői igazolvánnyal rendelkezik.
A családi gazdálkodó lehet őstermelő vagy egyéni vállalkozó, akire nézve azonban további jogszabályi feltételek betartása is kötelező. Családi gazdaság a legfeljebb 300 hektár nagyságú termőföld tulajdonával, illetőleg haszonbérletével, használatával rendelkező gazdálkodó család valamennyi termőföldje, az ahhoz tartozó leltárban megjelölt ingatlan és ingó vagyontárgyak (épület, építmény, mezőgazdasági berendezés, felszerelés, gép, állatállomány, készlet stb.) hasznosításával, legalább egy családtag teljes foglalkoztatásán és a többi családtag közreműködésén alapuló gazdálkodási forma.
A családi gazdaság létesítését a 326/2001. (XII.30.) kormányrendelet szabályozza.
Agrároldal
agrár szakértő
Vissza a kérdések listájához