Ismét orchidea kiállítás Vajdahunyad várában!

Tavaszi orchidea kiállítás Vajdahunyad várában!

Pinterest logo

KÖVESS MINKET

PINTERESTEN

Végre vége van a télnek, lassan a borús-ködös napok is elmúlnak, végérvényesen megérkezik a vidám, színekben gazda tavasz! És végre ismét megrendezik az orchidea kiállítást, nekünk ott a helyünk!

Vajdahunyad vára – Orchidea kiállítás

Megrendezi a Magyar Orchidea Társaság ezt a fantasztikus tavaszi kiállítást idén is, egy nagyon népszerű és közkedvelt orchideának szenteli ezt a pár napot. A kiállításra ellátogathatsz te is március 11. és 14.-e között, a helyszín pedig nem más, mint a Vajdahunyad vára! Ha kilátogatsz az eseményre, számos előadást is meghallgathatsz az orchideák gondozásáról és számos kérdésre is választ kaphatsz.

Most pedig nézzük, milyen növényekkel találkozhatsz a kiállításon!

Vajdahunyad vára – Orchidea kiállítás

A Phalaenopsisok az orchideák közül utolsóként, a 18. század közepén kerültek be az Európai kertészetekbe, főként azért, mert a szállításuk az akkori körülmények között megoldhatatlan gondot jelentett. Az első európai virágzásra még hosszú éveket kellett várni. Az akkori botanikusok és kertészek közül senki nem gondolta volna a legmerészebb álmaiban sem, hogy egyszer ez az orchidea millió számra fog virágozni a kertészetekben, és az apró üvegtégelyekbe zárt növendék lepkeorchideák beutazzák az egész Földet. A lepkeorchideák gyors elterjedését az 50-es években felfedezett új szaporítási eljárásoknak köszönhetjük. Ma már szinte minden virágboltban kaphatók, és mindenki számára elérhetőek ezek a kedves növények.

Gondozásuk nem igényel különösebb szakértelmet, talán ennek is köszönhetik fantasztikus népszerűségüket. Lakásban, 18-21 fokos hőmérsékleten jól érzik magukat, de igényesek a fényre, lehetőleg ablak közelében keressünk számukra helyet. A déli tűző naptól óvni kell a leveleket, mert könnyen megégnek. A páratartalmat biztosíthatjuk néhány nagy levelű szobanövénnyel, páfránnyal, amelyet naponta egyszer-kétszer megspriccelünk. A lepkeorchideákat télen elég hetente egyszer öntözni, nyáron, nagy melegben hetente kétszer, háromszor kapjanak friss (lehetőleg lágy) vizet.

A levelekről a port rendszeresen el kell távolítani, mert a sok por akadályozza a levél légcseréjét. A legtöbb lepkeorchidea ősszel hozza a virágszárakat, amelyeken a bimbók több hét alatt fejlődnek ki, és a tél derekán nyílnak. Sokszor jelent gondot, hogy a bimbók egy bizonyos fejlődési szakaszban megsárgulnak, és lehullnak. Ennek egyértelműen a fényhiány az oka. A bimbók, fejlődésük egy bizonyos időszakában több fényt igényelnek, mint általában. Ha ez a fénymennyiség nem áll rendelkezésükre, akkor a bimbók elsorvadnak és leesnek. A bimbók fejlődésének időszakában biztosítsunk minél több fényt a növénynek, akár növénynevelő lámpa beiktatásával.

Nyáron is nagyon jól érzik magukat a lakásban a lepkeorchideák, de ha ki tudjuk tenni egy szélmentes, árnyékos helyre a kertbe, azt mindennél jobban szeretik, és később bőséges virágzással hálálják meg. Május végén lehet kitenni őket a szabadba, amikor a fagyveszély már elmúlt, és augusztus végén-szeptember elején vissza kell vinni őket a lakásba.

Forrás: kertlap.hu

További részletek az orchidea kiállításról: www.orchideatarsasag.huwww.orchideakiallitas.hu

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-07-05

Ezekkel a természetes ellenszerekkel tudsz védekezni a földibolhák ellen

Apró lyukak jelentek meg a növényeiden? Látod az apró, ugráló, fekete bogarakat is? Valószínűleg földibolhával van dolgod. Ezek a természetes ellenszerei.

2024-07-16

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? – Itt az igazság

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? A kertészkedés szerelmesei gyakran keresnek természetes, házi megoldásokat a növényeik védelmére és táplálására.

2024-07-16

Foltos az uborka levél, mit tegyek? – az uborka baktériumos szögletes levélfoltossága

Az uborka levelein megjelenő foltok az uborka baktériumos szögletes levélfoltosságának a tünete lehet. Az egyik leggyakoribb betegség, amely komoly károkat okozhat.

2024-06-29

Permetezz szódabikarbónával, és élvezd a kártevőmentes kerted látványát!

Ha bio növényvédelemről beszélünk, akkor nem maradhat ki a sorból a szódabikarbóna sem. Szedd ki a szódabikarbónát fiókból, és használd fel ezt a csodaszert!

2024-07-18

5 jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod: így segíts rajta

A kálciumhiány az egyik leggyakoribb probléma, amivel a kertészek szembesülnek. Íme öt jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod, és hogyan segíthetsz rajta.

2024-07-01

A piros paprika érése: A zöldtől a pirosig tartó izgalmas utazás

A piros paprika a magyar gasztronómia elengedhetetlen eleme. Most megismerheted érésének folyamatát, és a kémiai magyarázatot arra, hogyan válik pirossá.

2024-07-04

Másodvetés a kertben - Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor

A júliusi betakarítással még közel sem ért véget a kertészkedés. Pont ilyenkor jön el az ideje a másodvetésnek. Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor.

2024-07-01

Mutatok pár ötletet a cukkini felhasználásához, hogy ne menjen kárba a termés

Bár gyönyörű álom, hogy a kertünkben ültetett cukkini folyamatosan annyit terem, amennyire éppen szükségünk van, de nagyon gyakori, hogy berobban a termés.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

kukorica vegyszeres gyomirtása

a kukoricatermesztés jelentőségével összhangban többféle hatékony gyomirtási technológia... Tovább

útifű (Plantago)

az útifűfélék (Plantaginaceae) családjának nemzetsége, számos faja hazánkban is elterjedt.... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem