Így mosd kerti kesztyűidet megfelelően: a kerti kesztyűk mosása fontos feladat, amit nem szabad elhanyaolni!

Így mosd ki kerti kesztyűidet hatékonyan rövid idő alatt

NA
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A kerti kesztyű elengedhetetlen azoknak a kertészeknek, akik tisztán és szárazon szeretnék tartani a kezüket. Mindenféle formában, méretben, színben és fajtában kaphatók. Ha nehezen találod meg az igényeidnek legmegfelelőbb kerti kesztyűt, vagy szeretnél néhány tippet a megfelelő mosáshoz, ez a cikk neked szól! 

Kerti kesztyűk mosása

1) Latex-, nitril- és gumikesztyű

A rugalmas anyag lehetővé teszi a kertész számára, hogy gond nélkül átcsúsztassa a kezét vagy a karját a kesztyűn. Ezek a legjobb kesztyűk közepes és nagy kézmérettel rendelkezők számára. Szerszámok megfogására is jók. A latex kesztyűk gumiból, míg a nitril kesztyűk szintetikus anyagból készülnek.
Mindkét típusú kesztyű megvédi a kezét a peszticidekkel, gyomirtókkal és más kerti vegyszerekkel való érintkezéstől. Ezenkívül tisztán és szennyeződéstől, levágott fűtől és egyéb törmeléktől mentesen tartják a kezedet.

Latex-, nitril- és gumikesztyű mosása

A latex és nitril kesztyűk mosógépben moshatók hideg vízzel és mosószerrel. Utána feltétlenül szárítsd meg őket levegőn. Soha ne tegyél gumikesztyűt a mosó- vagy szárítógépbe, mert szétesik.
A nitril kesztyűket kémiailag bevonják a rubin drágakőből, az úgynevezett nitrilből származó anyaggal. A nitril kesztyűk tartós és sokoldalú felületi bevonattal rendelkeznek, így jól illeszkednek a kézhez. Általában, amikor a kertészek kerti felszerelést használnak, általában nitril kesztyűt viselnek.

2) Bőrkesztyű

A bőrkesztyűk teljes egészében bőrből készülnek, és ideálisak olyan növényekkel vagy virágokkal való munkához, amelyek tüskéket vagy hegyes részeket tartalmazhatnak.
Különösen jók a nagy ügyességet igénylő feladatokhoz, mint például a metszés vagy a gyümölcs betakarítása. De nem nyújtanak ugyanolyan szintű védelmet a vegyszerek ellen, mint a latex és nitril kesztyűk.

Bőrkesztyű mosása

A bőrkesztyűket meleg vízben, enyhe mosószerrel lehet kimosni, hogy megszabaduljunk a rajtuk lévő szennyeződésektől, mielőtt felakasztjuk száradni. A levegőn való száradásuk több napig is eltarthat attól függően, hogy milyen az idő és milyen párás a levegő, ezért tervezz ennek megfelelően a kerti bőrkesztyűk mosásakor!

3) Pamut kesztyű

A pamut kesztyűk viszont lágyabb és finomabb anyagból készülnek. Ezeket a kesztyűket általában egyszerű kertfenntartási tevékenységek elvégzésére használják, nem pedig közvetlenül ültetésre.
Kiválóan alkalmasak olyan kertészeti feladatokhoz is, amelyekhez nincs szükség markolószerszámokra, mint például a gyomlálás vagy a növények öntözése. Az ágak levágása a meglévő növényeken vagy a virágok kitépése a kertből egyaránt jó tevékenység a pamut kertészkesztyű viseléséhez.

Pamut kesztyű mosása

A pamut kesztyűk mosógépben moshatók hideg vízben enyhe mosószerrel és levegőn száríthatók. Azonban kerüld a fehérítő használatát, mivel az idővel gyengíti a pamutszálakat.

Milyen gyakran kell mosni a kerti kesztyűket?

Közvetlenül használatuk után minden kerti kesztyűt ki kell mosni, hogy elkerüljük a hosszan tartó foltokat vagy sérüléseket. Formájuk és rugalmasságuk megőrzése érdekében a számukra megfelelő kezeléssel kezelni kell őket. A bőrkesztyűket például tisztítás és szárítás után a lehető leghamarabb olajjal be kell vonni, hogy megőrizzük minőségüket.

Hogyan szárítsuk a kesztyűket mosás után?

Száríthatod őket leterítve valahova, vagy felakasztva. Ha felakasztod őket, ügyelj arra, hogy ne legyenek közvetlen napfénynek kitéve, mert ez az anyag károsodását okozhatja. Ha megszáradtak, gyors mozdulatokkal menj végig rajtuk puha sörtéjű kefével, hogy eltávolítsd a megmaradt szennyeződéseket.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

magtisztító és -osztályozó gépek

az elcsépelt v, betakarított magvakat felhasználás előtt szennyezettségüktől (szármaradék,... Tovább

foszfátészter-mérgezés

a szerves foszforsavészterek szájon át felvéve v. egyesek a bőrön át felszívódva erős... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek