Az orchidea tökéletes ápolása- teljes szakértői útmutató

VN, NA

KÖVESS MINKET

PINTERESTEN

Az orchideák vagy kosborfélék (Orchidaceae) népszerű szobanövények, és habár családjukba számos faj tartozik, valójában nem különböznek túlzottan egymástól. Az otthonokban leggyakrabban a lepkeorchideákkal (Phalaenopsis) és a vesszőkosborokkal (Dendrobium) találkozhatsz.

Az orchideákat könnyedén felismerheted hosszúra nyúlt száraikról és az azokon növekvő, egyszínű vagy foltos mintájú virágokról. Szirmaik általában hármas csoportokban helyezkednek el, és változattól függően szélük fodros, ívelt vagy csipkézett is lehet. Az orchideák felületét továbbá egy vastag, viaszos réteg védi a kiszáradástól. Egyes orchideák gyorsabban nőnek, mint más fajták, ezért sűrűbben is kell átültetni őket.

Ha te is szeretnél otthonodban gyönyörű orchideákat nevelni, akkor az alábbi útmutatóban minden fontos tudnivalót megtalálsz ehhez!

Az orchideák típusai

Az orchideáknak több, mint 30 ezer természetben is előforduló fajtája ismert, a nemesítők pedig több, mint 100 ezer új fajt hoztak létre mesterséges körülmények között. Szerencsére nem kell az összeset ismerned ahhoz, hogy megfelelően gondoskodhass saját palántáidról, de az mindenképpen hasznos, ha meg tudod különböztetni egymástól a két leggyakoribb orchideatípust:

  • Lepkeorchideák (Phalaenopsis): A lepkeorchideákat kerek virágok jellemzik, amelyeken egy jellegzetes „ajak” is látható. A virágok egyetlen hosszú száron jelennek meg, szirmaik pedig általában ovális formájúak és fehér, rózsaszín, vagy kevert színűek.
  • Vesszőkosborok (Dendrobium): Ezeknek az orchideáknak kisebb virágaik vannak, amelyek szintén hosszú szárakon nőnek, és egy palántán általában több virágcsoport is kialakul. Színük általában fehér és/vagy lila.

Szóval hogyan kell ápolni a különböző orchideákat? A részletes szakmai útmutatóért lapozz! Szó lesz a szaporításról és a virágoztatásról is!


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Még több cikk

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-04-21

Virágzik a csodálatos lilaakác – Te tudod, mikor kell megmetszeni?

A lilaakác (Wisteria sinensis) metszése két fő időszakban történik az év folyamán, hogy segítsd a növényt a virágok és a növekedés optimális kifejlesztésében.

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-04-18

Így ültesd a muskátlit az ablakba, hogy több virágot hozzon!

A muskátlik (Pelargonium) kedvelt növények az ablakokban, erkélyeken, és nem igényelnek túl sok speciális gondozást, de ezeket a tanácsokat tartsd be!

2024-04-16

Csodaszép, egyszerűen gondozható: Így ültess margarétát!

A margaréta nem elég, hogy csodaszép, sokak legnagyobb kedvenc virága, számos néphiedelem kapcsolódik hozzá, gyógyhatása van. Nézd milyen egyszerű az ültetése!

2024-04-09

Ezeket a szobanövényeidet kell most kivinned

Itt a tavasz, a jó idő, az idő, amikor a természet is életre kell. Itt az ideje, hogy szobanövényeidet is kividd a napsütésre. Ezeket a szobanövényeket vidd ki!

További cikkek ebben a témában
Karácsonyi díszek Növénytermesztés Növényvédelem virág

Tovább a Lexikonhoz

idényen kívüli öntözés

a tenyészidőszak előtti és utáni öntözés. Lehet a gyorsabb és a biztosabb -> csírázás... Tovább

Gyomirtó Sekator

Gyomirtó permetezőszer őszi búza, őszi és tavaszi árpa gyomirtására.Hatóanyag: 5 %... Tovább

Tovább a lexikonra