Spórolj időt és pénzt, javítsd növényeid egészségét: Így gyűjtsd hatékonyan az esővizet!

VN

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Régebben nagymamám sok-sok hordóban gyűjtötte az esővizet, és amikor megkérdeztem miért, csak nevetett, és mondta, hogy ez az egyik leghasznosabb dolog, amit tehetünk, de ha nagyobb leszek biztosan én is megértem miért fontos ez! Gondoltad volna, hogy az esővíz gyűjtése a kertben nem csak környezetbarát megoldás, de segíthet pénzt és időt spórolni, valamint javítja a növények egészségét is? Hogyan gyűjtheted hatékonyan az esővizet? Az alábbiakban ehhez mutatunk tippeket!

Az esővíz gyűjtéséhez válassz megfelelő esővízgyűjtőt!

Az esővízgyűjtőnek értelemszerűen megfelelő méretűnek kell lennie, hogy elegendő vízmennyiséget gyűjthessünk össze benne a kert öntözéséhez. Egy nagy vödör nem lesz elég, de egy nem használt hordó megteszi. Manapság már a boltokban is kapható kifejezetten esővíz gyűjtésére kialakított eszköz. Fontos az is, hogy az esővízgyűjtő anyaga legyen tartós és vízálló, például műanyag, fém vagy üveg (bár ez utóbbi meglehetősen törékeny).

Az esővíz gyűjtéséhez alaposan tervezd meg az esővízgyűjtő elhelyezését!

Az esővízgyűjtőt a legjobb a tető közelében elhelyezni, hogy az esővíz könnyedén belefolyhasson onnan, így lehet a leghatékonyabban esővizet gyűjteni. A modern kor vívmányainak köszönhetően már kifejezetten erre a célra kialakított csatornákat is lehet kapni, amiken van egy kis nyílás a vízgyűjtők felett elhelyezve. Ügyelj arra, hogy az esővízgyűjtő legalább 30 centiméter magasan legyen a talajtól, hogy az öntözés során könnyedén ki tudjuk meríteni a víztartályból.

Tisztítsd meg az esővízgyűjtőt rendszeresen!

A tiszta víz az egészséges növények alapja. Az esővízgyűjtőt rendszeresen és alaposan tisztítsd meg, hogy elkerüld a szennyeződéseket és a baktériumokat. Az esővízgyűjtőben lévő víz pH értékét is érdemes lehet ellenőrizni, hogy megfelelő legyen a növények igényeinek, és ez által egészségesen, a legjobb ütemben fejlődhessenek.

Ne használj esővízgyűjtőből származó vizet a zöldségek öntözésére!

Az esővízgyűjtőből származó víz kiváló minőségű és ingyenes. Használd ezt a vizet a növényeid öntözésére, az öntözés során azonban ügyelj arra, hogy ne öntsd túl a növényeket. Azonban fontos tudni, hogy az esővízgyűjtőből származó víz nem alkalmas a zöldségek öntözésére, mivel tartalmazhat szennyező anyagokat és baktériumokat. Az esővízgyűjtőt nem csak az öntözéshez lehet használni. A gyűjtött esővízzel tisztíthatod a kertedet, a padlózatot, vagy akár az autódat is. Az esővízgyűjtőből származó víz tiszta és egészséges, de azért ügyelj arra, hogy ne keverd össze a szennyvízzel, vagy más szennyező anyagokkal.

Készíts egy öntözőrendszert az esővíz hatékony felhasználására!

Készíts egy egyszerű öntözőrendszert a kertedben az esővízgyűjtőből származó víz használatával. Az öntözőrendszer lehetővé teszi, hogy a víz egyenletesen jusson el a növényekhez, így azok egészségesebbek és erősebbek lesznek. Az esővízgyűjtő rendszert az épületek tetőzetein elhelyezett ereszcsatornákból álló rendszerrel lehet kialakítani, amelyek összegyűjtik a csapadékot, majd a víz lefolyik egy csatornán, amely az esővíztartályba vezet. Az esővíztartályt telepíteni kell a kertben, és összekötni az öntözőrendszerrel. Fontos, hogy a rendszer tisztítása és karbantartása rendszeres legyen, hogy elkerüljük a szennyeződések felhalmozódását, amelyek károsak lehetnek a növényekre és a rendszerre is.
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Még több cikk

2024-05-02

Itt vannak a legjobb tippek a tökéletes zeller termesztéséhez egy kertésztől

Elhoztuk nektek a legjobb zeller termesztési tippeket, egy kertész tanácsaival, aki elmondja nektek most, hogyan szokta termeszteni tökéletesen a zellert!

2024-04-29

Salátatermesztés mesterfokon: hogyan nevelj egész éven át friss zöldséget a kertedben?

Tanuld meg a salátatermesztés minden trükkjét! Készítsd elő a magtálcát, gondoskodj a megfelelő hőmérsékletről, és használd ki a természetes védekezés lehetőségeit.

2024-04-30

Sorra verik át a vevőket: magyar eperként árulják a külföldi importot

A magyar eper helyett adhatnak vegyszerekkel tartósított, spanyol, olasz, görög szamócát is, amik sokkal rosszabb minőségűek. Mutatjuk, hogyan kerülheted el!

2024-05-04

Borsó a kertben: tippek a sikeres borsó termesztéshez

Borsó termesztési tippek egy kertésztől: így nevelj borsót a kertedben, hogy az asztalodon mindig friss és zsenge zöldség legyen, kövesd tippjeinket te is!

2024-04-18

Így ültesd a muskátlit az ablakba, hogy több virágot hozzon!

A muskátlik (Pelargonium) kedvelt növények az ablakokban, erkélyeken, és nem igényelnek túl sok speciális gondozást, de ezeket a tanácsokat tartsd be!

2024-01-10

Hasznos ötletek, javaslatok gazdálkodóknak Dr. Máté Andrástól

Cikksorozatunkban a SZIE Növénytermesztési Tanüzemének volt igazgató, Dr. Máté András oszt meg tippeket gazdálkodóknak. Ez a cikk a vetésekkel kapcsolatos.

2024-01-16

Milyen növényfajt érdemes termeszteni Magyarországon?

Egyetlen növényünk termesztési lehetőségei sem függetlenek a termelés belső és külső feltételeinek meglététől, ezért ezeket kell megvizsgálni választás előtt.

2024-04-21

Virágzik a csodálatos lilaakác – Te tudod, mikor kell megmetszeni?

A lilaakác (Wisteria sinensis) metszése két fő időszakban történik az év folyamán, hogy segítsd a növényt a virágok és a növekedés optimális kifejlesztésében.

További cikkek ebben a témában
gyümölcs Házi kert Növénytermesztés Talajművelés virág Zöldség

Tovább a Lexikonhoz

alkálifémek

a ->periódusos rendszer Ia. csoportjának elemei. Kis sűrűségű, puha fémek, az elektromos... Tovább

flegmone (phlegmone)

a szövetek gennyes gyulladásának az az alakja, amikor a genny diffúzán beszűri a szöveteket.... Tovább

Tovább a lexikonra