88/2008. (VII. 18.) FVM rendelet
Az állatoknak a szállítás és a kapcsolódó mûveletek közbeni védelmére vonatkozó 1/2005/EK rendelet végrehajtásáról.
Az állategészségügyrõl szóló 2005. évi CLXXVI. törvény 47. § (2) bekezdés 21. pontjában kapott felhatalmazás alapján, a földmûvelésügyi és vidékfejlesztési miniszter feladat- és hatáskörérõl szóló 162/2006. (VII. 28.) Korm. rendelet 1. § d) pontjában kapott feladatkörömben eljárva - a közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter feladat- és hatáskörérõl szóló 133/2008. (V. 14.) Korm. rendelet 1. § a) pontjában kapott feladatkörben eljáró közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszterrel egyetértésben - a következõket rendelem el:
1. § (1) Az állatoknak a szállítás és a kapcsolódó mûveletek közbeni védelmérõl, valamint a 64/432/EGK és a 93/119/EK irányelv és az 1255/97/EK rendelet módosításáról szóló, 2004. december 22-i 1/2005/EK tanácsi rendelet (a továbbiakban: 1/2005/EK rendelet) 2. cikk f) pontja szerinti illetékes hatóság a Magyar Köztársaság tekintetében - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal illetékes területi szerve (a továbbiakban: állategészségügyi hatóság).
(2) Az állategészségügyi hatóság
a) közúti forgalomban a külön jogszabály szerint közúti ellenõrzésre jogosult hatósággal folytatott közös ellenõrzés keretében,
b) az a) pont alá nem tartozó esetben önállóan eljárva jogosult vizsgálni a navigációs rendszer, valamint a menetíró készülék által tárolt adatokat arra vonatkozóan, hogy az 1/2005/EK rendeletben foglalt feltételek teljesülnek-e. Az állategészségügyi hatóság, valamint a külön jogszabály szerint közúti ellenõrzésre jogosult hatóságok Együttmûködési Megállapodásban rögzítik az a) pont szerinti közös ellenõrzés végrehajtását biztosító technikai kérdéseket.
2. § Az 1/2005/EK rendelet 2. cikk p) pontja szerinti hatósági állatorvosnak a Magyar Köztársaság tekintetében az állategészségügyi hatóság által kijelölt hatósági állatorvos vagy jogosult állatorvos minõsül.
3. § (1) Az 1/2005/EK rendelet 17. cikke szerinti hatósági képzést és vizsgáztatást az állategészségügyi hatóság végzi. Az oktatási anyagot, a vizsgáztatás módját és a vizsgakérdéseket a földmûvelésügyi és vidékfejlesztési miniszter hagyja jóvá.
(2) Az állategészségügyi hatóság a kiadott képesítési bizonyítványokat nyilvántartja és havonta összesítést küld a Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal Központjának.
4. § Az 1/2005/EK rendelet 26. cikk (6) bekezdése szerinti ideiglenes eltiltás idõtartama legfeljebb 1 év.
5. § (1) Ez a rendelet a kihirdetést követõ 8. napon lép hatályba.
(2) E rendelet hatálybalépésével egyidejûleg hatályát veszti
a) az állatszállítás állatvédelmi szabályairól szóló 52/2003. (VIII. 15.) GKM-FVM együttes rendelet, valamint
b) az állatszállítás állatvédelmi szabályairól szóló 52/2003. (VIII. 15.) GKM-FVM együttes rendelet módosításáról szóló 73/2003. (XI. 13.) GKM-FVM együttes rendelet.
(3) Ez a rendelet az állatoknak a szállítás és a kapcsolódó mûveletek közbeni védelmérõl, valamint a 64/432/EGK és a 93/119/EK irányelv és az 1255/97/EK rendelet módosításáról szóló, 2004. december 22-i 1/2005/EK tanácsi rendelet végrehajtásához szükséges rendelkezéseket állapítja meg.

Büszkeségeink - A magyar tyúk bemutatása
A magyar tyúkokra valóban mindenki nagyon büszke lehet, ugyanis világhíresek. Mostani cikkemben mindent elmondok nektek a magyar tyúkok történetéről!

Mitől pusztul el a gyep télen? – A téli elhalás kezelése
Több oka is lehet annak, hogy a fű elpusztul a téli hónapok során. A fű téli elhalásának árulkodó jelei azok a foltok, amik az után is barnák és élettelenek maradnak, miután...

A köszméte bemutatása
A köszméte őseink egyik legkedveltebb növénye volt, mostanra sajnos szinte teljesen eltűnt, pedig mindenkinek a kertjében ott lenne a helye, most elmondom azt is, miért!

A legveszélyeztetettebb magyar kutyafajta – Az erdélyi kopó
Az erdélyi kopó a legveszélyeztetettebb helyzetben lévő magyar kutyafajta, érdemes nagyon odafigyelnünk rá, mivel nagyon értékes. Most mindent elmondok nektek az erdélyi kopóról!

Nagy-Magyarország öröksége – Az erdélyi kopasznyakú tyúk
Mostani cikkemben egy nagyon különleges tyúkfajtát mutatok be nektek, tartsatok velem és ismerkedjetek meg közelebbről az erdélyi kopasznyakú tyúkkal!

Természetadta csoda - A jujuba
Egy igazi természetadta csodanövényt mutatok most be nektek, aminek számtalan jótékony hatása és felhasználási lehetősége van, ismerjétek meg a jujubát!

Egy igazi különlegesség – Az encián
Az encián valóban egy igazi különlegesség, érdemes nektek is közelebbről megismerkedni ezzel a növénnyel!

Mikor és hogyan metsszük a birsalmafát?
A birs metszéséről fogok most elmondani nektek mindent, tartsatok velem és tudjátok meg, hogyan végezhetitek el sikeresen a birs metszését!

Hó a kertben - előnyök és hátrányok
Idén a hó meghívatta magát kertedbe? Ha ez a helyzet, akkor örülhetsz a szép fehér takaró látványának, ugyanis a hó rengeteg előnnyel bír veteményesed számára – pont...

10 növény, amely jól mutat a kertitó mellett
Ha a kerti tavadat szeretnél különböző növényekkel szegélyezni, alaposan oda kell figyelned, hogy milyen növényeket választasz. A mocsári növények, melyek nem is a parton,...

Bemutatkozik az oregánó
Az oregánó egy szép évelő növény, melyet fűszernővényként használunk elősorban.

3 évelő növény, amit könnyű gondozni
Hogyan lehetne bő termést várni, anélkül hogy időt adnánk növényeinknek? Ezek az évelők a megoldások! Fedezz fel közülük 3 darabot, melyet egyszerűen gondozhatsz kertedben....