Minden, amit tudni érdemes a vitorlavirágról

Ezért nem virágzik a vitorlavirágod!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Hasznos információk a vitorlavirágról

A vitorlavirág talajigénye

Egyszerű, jó vízelvezetésű virágföld bőven elegendő lesz a vitorlavirágok számára. Ha az általad használt talaj túl sok vizet tart magában, akkor egészítsd ki némi perlittel vagy durvaszemű homokkal, hogy javítsd a vízelvezetését. Ha szeretnéd elkészíteni saját virágföldedet, akkor egyenlő arányban keverj össze kerti talajt, durva homokot és perlitet. A lényeg, hogy a termőközeg jó vízelvezetést és szellőzést biztosítson.

A vitorlavirág műtrágyázása

A vitorlavirág nem igényel trágyázást, de ha mégis szeretnél némi extra tápanyagot biztosítani neki, akkor légy óvatos és mértéktartó. Egy 20-20-20 műtrágyából csupán a javasolt adag 25%-át add neki, hígítva. Ha a levelek és a virágok hegye barnulni kezd, akkor túl sok műtrágyát kapott. A műtrágyázást csak tavasszal és nyáron végezd.

A vitorlavirág átültetése

A vitorlavirág szereti benőni magát a cserépbe, ezért átültetésre csak nagyjából kétévente van szükség. Átültetéskor helyezd akkora cserépbe, ami csupán néhány centivel nagyobb az előzőnél, hogy a gyökerek továbbra is együtt maradhassanak. Ha vitorlavirágod minden vizet néhány napon belül felszív, vagy gyökerek bújnak ki a cserép alatt, esetleg a szárak benőtték a cserepet, akkor nagy valószínűséggel átültetést kell végezned.

A vitorlavirág metszése

A vitorlavirágot nem kell metszeni, de esztétikai célokból persze alakíthatsz rajta időnként egész évben. Mivel minden szár csak egy virágot hoz, ezért ha az elvirágzik, már korántsem lesz olyan mutatós. Ezeket a tövüknél kivághatod, hogy újabb növekedésre buzdítsd növényedet. A lekonyuló, sárguló levelek gyakran menthetetlenné válnak, ezeket szintén érdemes eltávolítani.

A vitorlavirág szaporítása

Legegyszerűbben szétválasztással szaporíthatod vitorlavirágaidat. Az új csomók a már idősebb virágok töve mellett helyezkednek el, amiket külön lehet vágni és átöltetni saját cserepükbe. Érdemes olyan csomókat választani, amiken legalább két levél található, és használj éles, fertőtlenített kést az operációhoz. A vágáskor próbálj annyi gyökeret is hozzáválasztani a kisebb csomóhoz, amennyit csak tudsz, mert így az új helyen könnyebben megerősödik majd. Az új csomót egy 7,5 cm-es cserépbe helyezd, ugyan olyan talajba, amiből kivetted, és átültetés után azonnal öntözd meg.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-05

Ezért jobb tavasszal elültetni a levendulát, mint ősszel

Levendula ültetés márciusban? Naná, hiszen ez a legjobb és legalkalmasabb időpont több okból kifolyólag is egy kertész szerint, mutatjuk mire figyelj kifejezetten!

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-03-13

Ezzel a trükkel szüretelj rengeteg málnát idén nyáron

Tanulj meg metszeni málnát, hogy a növény erősebb, a termés pedig több és jobb minőségű legyen. Ismerd meg a metszés előnyeit, mikor és hogyan kell metszeni!

2023-12-31

Autópálya-matrica árak 2024-ben: Holnaptól már érvényben!

2024-től az e-matrica árak emelkednek, és további útszakaszok válnak fizetőssé, ezért érdemes időben beszerezni a matricát, és tervezni az útvonalat az esetleges költségek miatt.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

gyökér- és tarlómaradványok trágyaértéke

gazd. növényeink betakarítása után a táblán visszamaradó szervesanyag-maradványok... Tovább

Celest SUMO (NX 4719)

Kukorica Cél: szemes, a Celest hibrid szulfonilkarbamid és imidazolinon hatóanyagú szerekkel... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem