Ősszel ültetett hagymások a tavaszi szépségért

Ezeket a virághagymákat ültessük el ősszel!

Szélesi Ferenc, NA
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

A tavaszi hagymások ültetése, a tavaszi hagymások gondozása

A tavaszi hagymások ültetése

Tavasszal a növények a napos, meleg körülményeket szeretik, ezért érdemes a hagymák ültetésekor is ilyen helyet választani. Ássuk fel a területet jó alaposan, majd vizsgáljuk meg a talajt, a túl agyagos talaj nem annyira előnyös, de ehhez keverhetünk egy kis homokot. Az ültetési mélységre is oda kell figyelnünk! A nagykönyv azt mondja, hogy a megfelelő ültetési mélység a hagyma magasságának két-háromszorosa, ez viszont eléggé tág, és is igazán jó.

Én úgy gondolom, hogy a nárciszokat és a császárkoronákat mélyebbre kell ültetnünk, 20-25 centiméterre, ezután következnek a tulipánok és a jácintok, 10-15 centiméterrel, és végezetül a krókuszok, és a kisebb méretű hagymák, maximum 10 centiméteres mélységre. A mélyebb ültetésekhez ásót érdemes használni, a kisebb hagymákhoz elegendő az ásó nyele is, amit lenyomunk a puha talajba. Sokan tudják, de inkább elmondom: a hagymákat a csúcsukkal felfelé helyezzük a földbe!

Ha fordítva tesszük meg, akkor sincs nagy baj, csak épp felesleges kanyart fog tenni a növény fejlődése során. Amikor ültetünk, figyeljünk arra is, hogy a hagymák megtervezett formában kerüljenek a földbe, félkörbe, körbe, egyvonalba, vagy ahogy a legjobban tetszik nektek. 

Tavasszal virágzó hagymák gondozása

A hagymák többsége simán kibírja a legkeményebb mínuszokat is, de azzal nem hibázunk, ha a hosszantartó mínuszokban betakarjuk a hagymák földjét, lehullott levelekkel, vagy egy kis földdel. Az ültetés után nem kell öntöznünk, és nincs semmilyen tennivaló egészen tavaszig. Tavasszal, ha elvirágoztak, nem muszáj kiszednünk a növény hagymáit, csak vágjuk le az elvirágzott részeket. 

Tavasszal virágzó hagymák balkonban

Balkonládában is nevelhetünk hagymásokat, ehhez csak egy megfelelő méretű cserépre, virágládára van szükség – olyan nagyra, hogy az előbb említett ültetési mélység bőven megvalósítható legyen és a hagyma ne legalulra kerüljön. Fontos még, hogy az cserép kifolyóval legyen ellátva, alulról pedig érdemes kaviccsal és homokréteggel bélelni, így a felesleges nedvesség távozni fog. A közönséges virágföld tökéletes választás, de ne a kertből használjuk a földet, vegyünk inkább egy kisebb zacskóval. A cserepek a téli fagyok idején könnyebben áthülhetnek, ezért érdemes azokat lefedni. Más dolgunk viszont nincs is, sok sikert kívánok mindenkinek! 

Jill Wellington képe a Pixabay -en.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

73/2008. (VI. 14.) FVM rendelet

Az állatlétszámhoz kötött támogatási jogosultságról szóló 82/2005. (IX. 15.) FVM rendelet... Tovább

csigák elleni mechanikus védekezés

a puhatestűekhez (Mollusca) tartozó csigákat leginkább a kiszáradás fenyegeti,... Tovább

Tovább a lexikonra
virág