Bemutatkozik a selyemakác - ismerd meg Te is ezt a különleges megjelnésű, egzotikus növényt

Egzotikus növényre vágysz? Akkor ismerd meg a különleges megjelenésű selyemakácot!

TK, SFV
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Selyemakác

Hogyan érdemes gondoznod selyemakácod?


Amennyiben szeretnél Te is kertedben nevelni egy ilyen díszfát, akkor tudnod kell, hogy fokozottan oda kell majd figyelned egy-két dologra származása végett.


Hazánkban is elsősorban száraz, homokos talajban fejlődik megfelelően, ami gyorsan és könnyen képes felmelegedni. Ez is származásából adódik, csakúgy, mint, hogy az olyan növényekhez hasonlóan, amik szubtrópusi környezetből kerülnek hazánkba, a selyemakác is rendkívül meleg-, valamint fényigényes.


Fontos lesz majd odafigyelni áttelelésére is, melynek alapfeltétele lesz majd egy a téli időszak előtt lévő száraz, meleg nyár, ami alatt képes tökéletesen beérlelni hajtásait. Csakúgy, mint a fügét, őt is érdemes egy déli fal mellé elültetni, ahol biztos lehetsz majd benne, hogy megkapja majd a számára szükséges fénymennyiséget.


Nem túl tápanyagigényes, a gyengébb talajtípusokban is jól érzi magát.


Mire érdemes még odafigyelned nevelése kapcsán?


Rendkívül fontos, hogy még növényed fiatal, addig megvédd a téli fagyoktól – ez elsősorban az első 4 – 5 évre jellemző. A már ennél idősebb, vastagabb törzsű példányok képesek átvészelni a hidegebb időszakot, nem fog bennük kárt tenni a téli lehűlés. Amennyiben szeretnénk biztosra menni, akkor a fiatalabb példányoknál érdemes augusztus felé abbahagyni öntözésüket, ezzel is segítve a teleltetést. Ha a kezdeti időszakban sikerül megvédeni növényünket a téli hidegtől, akkor 6 – 8 év alatt akár 4 – 6 méteresre is megnőhetnek, széles koronás bokorfává fejlődhetnek.


Július közepétől el kell kezdeni a növényeket káliumban dús műtrágyával 2 – 3 alkalommal öntözni – ezzel elősegíthetjük a gyengébb hajtásvégek befásodását.


A növénnyel ugyanakkor hazánkba a selyemakác-fehérbolhát is behozták. Mind a lárvája, mind a kifejlett rovar is káros a növényre nézve. Mellette károsítja még a liszteske és az üvegházi molytetű is.


Megelőzésükhöz a tavaszi lombfakadás előtt érdemes permetezni.
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-22

Magvetés gond nélkül: fedezd fel a titkos trükköt a tökéletes magvetéshez

Vessünk magot egyszerűbben, mint valaha! Mutatom a magvetés egyik könnyítését, a földkocka készítő csodás lehetőségét, használd te is bátran, segítek tippekkel!

2024-04-24

Elmondom miért termesztem a krumplit konténerben, ezután te is így fogod

Mutatunk egy spórolós titkot! Tudj meg te is mindent a konténeres krumpli termesztésről - élvezd a friss, otthon nőtt finomságot konténerben, mutatjuk a trükköt!

2024-04-22

Ezzel az egyszerű trükkel megduplázhatod a bazsalikom termésedet

Duplázd meg te is a bazsalikom termésedet, ráadásul egy nagyon egyszerű trükkel, ami valóban segít, hogy még több, ízletes bazsalikom termésed legyen neked is!

2024-04-24

Ültess májusban lila brokkolit, ami a zöldségeskerted királynője lesz

Ültess májusban lila brokkolit, ami a kerted királynője lesz, hiszen számos előnnyel rendelkezik, mutatjuk a legfontosabb infókat a lila brokkoliról, gyere!

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-04-22

Sárgul a leander levele? Egyszerűen kezelheted, ha időben elkezded

Mit csinálj, ha sárgul a leander levele? Ezek a szekértői tanácsok segítenek pikk-pakk rendbe szedni ezt a csodaszép virágot. Mutatjuk mit alkalmazz azonnal!

2024-04-24

Ettől lesz garantáltan sikeres a magról történő növénytermesztés

Tippek a sikeres magról történő növénytermesztéshez: levegő, víz, fény. Fedezd fel a levegő, víz és fény fontosságát a magról történő növénytermesztéshez.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

gyomorrepedés

lóban és nyúlban gyakori; elsőrendű oka a gyomorkitágulás, de kiválthatja az is, ha a ló... Tovább

élelmi lánc (tápláléklánc)

a tápanyag-energia átáramlása zöld növényekből kiindulva — többszörös... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Érdekességek Növénytermesztés