Minden a paradicsom trágyázásáról - ezeket mindenképpen érdemes a paradicsom trágyázásáról tudnod

Mivel és hogyan trágyázd paradicsomaidat

Szélesi Ferenc
Pinterest logo

KÖVESS MINKET

PINTERESTEN

Most mindent elmondunk a paradicsom trágyázásáról

A talaj állapota

A trágyázás nem csupán a megfelelő tápanyag-egyensúly beállításáról szól. Fontos, hogy tisztában légy a talaj pH értékével és szerkezetével is. Ha a talaj szerkezete kavicsos, vagy agyagos, akkor növényeid gyökerei talán nehezebben jutnak majd hozzá a tápanyagokhoz, amiket adsz nekik (illetve amik a talajban természetesen megtalálhatók). Szükség szerint egészítsd ki a talajt komposzttal, vagy más organikus anyaggal, hogy egészségesebbé, kényelmesebbé tedd azt növényeid számára (ez nem csak paradicsomültetéskor érvényes).

 

A műtrágyák típusai

A műtrágyáknak többféle típusát is megkülönböztetjük – mindegyiknek megvannak a maga előnyei és hátrányai, így hát ezek alapján kell majd döntened. A műtrágyák közül talán a granulátumok használata a legkényelmesebb. Nincs más dolgod, mint elszórni néhány apró szemet belőlük növényeid tövénél. Idővel aztán az esővíz (és a kézi locsolások) bemossa azokat a talajba, ahol a növények gyökerei így felvehetik őket.

 

Léteznek lassan felszívódó (vagy „tartós hatású”) műtrágyák is, amelyek hosszabb ideig bomlanak le, így tovább fejtik ki hatásukat, mint a vízben oldódó termékek. A vízben oldódó műtrágyák gyorsabban felszívódnak, de könnyebb is „túletetni” velük a növényeket. Egy másik opció folyékony műtrágyát használni. Ezeket általában a doboz utasításai szerint vízben kell feloldani, mert önmagukban túl erősek, és könnyedén végezhetnek a növényekkel (megégethetik őket). Amikor műtrágyát választasz, ügyelj rá, hogy az adott növény (esetedben paradicsomfajta) igényeihez vásárold azt.

 

A legtöbb műtrágyán látni fogsz majd három számot ##-##-## jelöléssel, amelyek az N-P-K (nitrogén-foszfor-kálium) arányokra utalnak. Egy 15-10-10-es műtrágya például 15 százaléknyi nitrogént, és 10-10 százaléknyi foszfort illetve káliumot tartalmaz. A maradék 65% kitöltő anyagokból áll, hogy legyen térfogata a terméknek. Néhány műtrágyában egyéb mikrotápanyagok is előfordulhatnak, úgymint kalcium vagy kén.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

félvér

főleg a lótenyésztésben használatos fogalom a származás jellemzésére. Szűkebb értelemben... Tovább

hosszúgyapjas húsjuhok

Angliában a helyi fajták nemesítésével állították elő hús hasznosítású fajtákat. A... Tovább

Tovább a lexikonra
Paradicsom