Őszi lemosó permetezés – Minden, amit tudni kell az őszi lemosó permetezésről

Ne feledkezz meg róla – Itt az őszi lemosó permetezés ideje!

Szélesi Ferenc - Főkertész, NA
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Minden az őszi lemosó permetezésről

Őszi lemosó permetezés – Mit ne permetezzünk? 

Van még egy kérdés, mégpedig az, hogy mit nem lehet permetezni? Erre is egyszerű a válasz. a vegetáló örökzöld növényeket ne fújjuk le. Ezeken a növényeken kívül mindent lefújhatunk, még egyébként a füvet is. 

Őszi lemosó permetezés – Hogyan végezzük el a permetezést? 

Évközben ugyebár ködszerű permetezést alkalmazunk, most viszont bő lével, lemosó-szerűen kell permeteznünk, mégpedig úgy, hogy minden apró rejtett zugba eljusson a növényvédőszer! Bármennyire is nehéz, muszáj a legmagasabb pontokat is lepermeteznünk, mivel sok esetben a moníliás gyümölcsmúmiák ott sokasodnak. A magyar típusú permetezőhöz (de már a legtöbb típusúhoz) lehet kapni egy-, illetve kétméteres csatlakoztatható hosszabbítót, ezek megkönnyíthetik a munkánkat, de ha tudunk szerezni kis időre egy motoros permetezőt, akkor még könnyebben végezhetjük el a fújást! 

Őszi lemosó permetezés – Mikor végezzük el a permetezést? 

Egy dolog fontos: akkor végezzük el az őszi lemosó permetezést, ha az időjárás alkalmas erre, tehát nem esik az eső, nem fúj a szél. A legideálisabb időpont a vegetációs időszak végére, a lombhullás időszakára tehető, mivel ilyenkor eredményes elpusztíthatók a leveleken áttelelni készülő szaporító képletek, spórák, és a kártevők tojásai. Azonban a fagyok beálltáig el lehet/el kell végezni a permetezést! 

Őszi lemosó permetezés – Mivel végezzük el a permetezést?

Megvan a mit, a mikor és a hogyan, most már csak az a kérdés, hogy mivel? Ott, ahol gombabetegségekkel kell szembe néznünk, érdemes bordói lét használnunk, ahol viszont sok a levéltetű, és a pajzstetű, inkább a mészkénlé válhat be. Mind a két szert be lehet szerezni a legtöbb gazdaboltban, a keverési arányról kérdezzétek meg az eladókat. Ami még nálam bevált, az a Vektafid A, a Vektafid R, és a Vektafid S – ezek mindegyike több kártevő és betegség ellen használható szer, ráadásul környezetkímélők, és biokertészetekben is felhasználhatók!

Ezek viszont olajos készítmények, ami annyit jelent, hogy kevesebb rezet vagy ként tartalmaznak, mint az egykomponensű szerek. Én ősszel rézzel és kénnel szoktam permetezni, tavasszal pedig olajos készítménnyel, nekem ez vált be, de ahány ház, annyi szokás. Remélem, hogy tudtam nektek segíteni, végezzétek el minél hamarabb az őszi lemosó permetezést, a munkámat pedig segítsétek egy szavazattal, köszönöm! 

Hasznos volt számodra az őszi lemosó permetezésről szóló cikkem?

Forrás: Fotó: Schutterstock

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

87/2008. (VII. 11.) FVM rendelet

A Magyar Agrárgazdasági Minõség Díjról szóló 103/2005. (XI. 4.) FVM rendelet... Tovább

hörgőgyulladás (bronchitisz, bronchitis)

a tüdő (légzőkészülék) hörgőrendszerében többnyire hurutos gyulladás mutatkozik... Tovább

Tovább a lexikonra
Növényvédelem