Miért fehéredik ki a cukkini levele? – Ez a 3 oka lehet!
2022/07/21Mik is lehetnek a cukkini leveleinek kifehéredésének okai? De ami még fontosabb mi lehet rá a megoldás? Ismerd meg a kifehéredett levelek okát és tudd meg mit tehetsz ellene!
A mikulásvirágok nem szeretik a huzatot, a túl meleget, a hőingadozást, illetve a 20 fok feletti hőmérsékletet. Ha nagyon meleg van a lakásban, akkor gyorsan és hirtelen elhullajtja a leveleit, ezért fontos az is, hogy a fűtőtestektől távol találjunk neki helyet, legideálisabb a folyosó, az előtér, vagy valamelyik ablak, illetve egy olyan helyiség, ami kevésbé fűtött.
Legjobban 16-18 fokban érzi jól magát, emellett szereti a fényt, félárnyékos, sötét helyen elpusztul. Az öntözésére fokozottan figyeljünk oda, a túlöntözést nem kedveli, de mindig nedvesnek kell lennie a földjének. Vízigénye a hőmérséklet függvényében változik, minél melegebb helyiségben van, annál gyakrabban kell öntöznünk. Locsoláshoz használjunk lágy, mészmentes vizet, kéthetente adjuk a vízhez pár csepp tápoldatot, vagy ecetet.
Sajnos virágait január végén, február elején elhullajtja, ne ijedjünk meg ilyenkor, ugyanis ez természetes folyamat. Ha az összes levele lehullott, akkor vágjuk vissza nagyjából a felére, csökkentsük az öntözést, tápoldatot pedig ne használjunk! Ha elmúltak a fagyok, akkor ültessük ki a szabadba, fák, vagy bokrok alá, és öntözzük újra folyamatosan, illetve megkezdhetjük a tápoldatozást is. Az első hajtásokat érdemes visszavágni, ezáltal jobban meg fog erősödni a növény.
Szeptember környékén ültessük át cserépbe, és vigyük be a lakásba. Ezután öntözzük folyamatosan, és néha tápoldatozzunk. Fontos tudnivaló, hogy a mikulásvirág rövid nappalos növény, ezért 14-15 óra sötétre van szüksége az újravirágzáshoz. Takarjuk le erre az időszakra egy kartonpapírral, vagy helyezzük egy olyan helyiségbe, szekrénybe, ahol nem éri fény. Ha mindent jól csináltuk az év során, akkor novemberben meg fognak jelenni az első bimbók, és a fellevelek beszíneződnek.