Ezért nevelj inkább otthon palántát! - Az otthoni palántanevelés előnyei

ZH, NA

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Aki kicsit is ért a kertészkedéshez és a növénytermesztéshez, az már minden bizonnyal megpróbálkozott a palántaneveléssel is. De hogyan is kell megfelelően palántát nevelni, miért jó ha inkább mi neveljük a palántát, és egyáltalán mit is jelent a palántanevelés? Ha téged is érdekel az otthoni növénytermesztés saját palántával akkor olvasd el a cikket, mert most mindent megtudsz róla!

Mit nevezünk palántanevelésnek?


Ahhoz, hogy tökéletes palántákat tudjunk nevelni, kezdjük a legelején és nézzük is meg mit is jelent pontosan a palántanevelés. Abban az esetben amikor magot vetünk el, akkor a magot oda kell elvetni, ahol a növény véglegesen növekszik majd. Ez lényegében annyit jelent, hogy oda vetjük a magot, ahol majd be is takarítjuk a termést.

A magról termesztéssel ellentétben, amikor palántát szeretnénk nevelni, a magot általunk meghatározott körülmények között, tehát külön helyen, például cserépben vagy erre kitalált palántázóban, megadott hőmérsékleten tartva és meghatározott megfelelő fényviszonyok között neveljük. Ezt az elkülönített nevelést néhány hónapig folytatjuk, majd ha elérte a kellő növekedést, átültetjük a végleges helyére a kertbe, vagy egy nagyobb cserépbe.
A palántanevelés gazdaságosabb, ugyanis a termőmag vásárlása olcsóbb, mintha már kész, földbe ültethető palántákat vásárolnánk a kertészetben vagy a piacon. Nem mellesleg így több palántánk is lesz. Próbáld ki Te is a palántanevelést, meglátod majd, hogy nem olyan nagy ördöngösség, és sokkal büszkébb is leszel a végeredményre, hiszen elejétől a végéig Te nevelgetted. 

Amennyiben a Te érdeklődésedet is felkeltettem az otthoni palántázással kapcsolatban, lapozz tovább, hogy megtudd miért is érdemes inkább palántázást választani! Hogyan palántázzunk otthon lépésről-lépésre? A cikk folytatásából ez is kiderül!
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Még több cikk

2024-05-02

Itt vannak a legjobb tippek a tökéletes zeller termesztéséhez egy kertésztől

Elhoztuk nektek a legjobb zeller termesztési tippeket, egy kertész tanácsaival, aki elmondja nektek most, hogyan szokta termeszteni tökéletesen a zellert!

2024-04-29

Ezeket kell tudnod a méhrajzásról az akácvirágzás idején

Ismerd meg a méhrajzás csodálatos világát az akácvirágzás idején. Értsd meg, miért fontos ez a természeti jelenség a méhészek számára és hogyan kezelik azt.

2024-04-29

Salátatermesztés mesterfokon: hogyan nevelj egész éven át friss zöldséget a kertedben?

Tanuld meg a salátatermesztés minden trükkjét! Készítsd elő a magtálcát, gondoskodj a megfelelő hőmérsékletről, és használd ki a természetes védekezés lehetőségeit.

2024-04-29

Így duplázd meg a kajszi termésedet egy kertész tippjeivel

A kajszibarack szinte egyet jelent a nyárral, mégis sokan félnek termeszteni ezt a gyümölcsöt, pedig nem kell, Kósa Dániel kertész tippjeivel bevezetünk téged is!

2024-04-24

Ültess májusban lila brokkolit, ami a zöldségeskerted királynője lesz

Ültess májusban lila brokkolit, ami a kerted királynője lesz, hiszen számos előnnyel rendelkezik, mutatjuk a legfontosabb infókat a lila brokkoliról, gyere!

2024-04-22

Magvetés gond nélkül: fedezd fel a titkos trükköt a tökéletes magvetéshez

Vessünk magot egyszerűbben, mint valaha! Mutatom a magvetés egyik könnyítését, a földkocka készítő csodás lehetőségét, használd te is bátran, segítek tippekkel!

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-04-24

Elmondom miért termesztem a krumplit konténerben, ezután te is így fogod

Mutatunk egy spórolós titkot! Tudj meg te is mindent a konténeres krumpli termesztésről - élvezd a friss, otthon nőtt finomságot konténerben, mutatjuk a trükköt!

További cikkek ebben a témában