Nyári virágözön – ezeket éri meg balkonládába ültetned

TK, SFV

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Amennyiben nem kertesházban élsz, de mégis szeretnél kertészkedni valamilyen szinten erkélyeden, mostani cikkünk Neked szól. Szuper tanácsokat hoztunk, hogy ne csak Te nézd csodálkozva a szomszédod erkélyét – ezekkel az ötletekkel a Te balkonod is könnyedén kivirágozhat.

A városban járva gyakran láthatunk buján virágzó erkélyeket. Ezeket mindenki rendkívül könnyedén ki tudja alakítani, csupán egy-két apróbb dologra kell figyelni vele kapcsolatban. Most elárulom, mik ezek!


Mire érdemes odafigyelni, amennyiben gyönyörűen virágzó növényeket szeretnél?


Az első dolog, amire mindképpen ügyelned kell a megfelelő balkonláda vagy cserép kiválasztása. Amennyiben az utóbbi mellett döntesz, akkor érdemesebb a nagyobb fajták közül választanod. Anyag szempontjából a legnépszerűbb a terrakottából vagy műanyagból kialakított darabok – az egyetlen különbség közöttük, hogy ha az előbbit választod, akkor abban majd gyakrabban kell öntöznöd növényeidet, ugyanis agyagcserépben az ültető közeg hamarabb képes kiszáradni.


A következő lépés, a megfelelő virágföld kiválasztása – a legjobb megoldás, amennyiben középárkategóriájú, általános virágföld mellett döntesz, melyet majd összekeversz pár marék kerti földdel.


Növényeink csodálatos virágzása szempontjából a következő lépés, hogy képesek legyünk majd számukra a tápanyagutánpótlást biztosítani – ennek pedig a legegyszerűbb módja egy univerzális vagy egy speciális virágtáp használata. Mindkettőt érdemes 1 – 2 hetente alkalmazni, így biztosítva növényeinknek a látványosabb virágzást. Nem kell aggódnunk, ugyanis mindkettő szagtalan.


Érdemes még kiemelni, hogy amennyiben megteheted, akkor egy kisebb mennyiségű érett trágyát is növényeidre helyezhetsz – ebben az esetben ugyanakkor azzal számolnod kell, hogy ennek kellemetlen szaga van. Jót tehet még növényeidnek, amennyiben ültetés után megközelítőleg 2 héttel, kora tavasszal kávézaccal táplálod balkonod szépségeit.

 

Amennyiben érdekel cikkünk folytatása, lapozz!
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Még több cikk

2024-05-02

Most kell elültetned ezt az ízletes zöldséget: Padlizsán ültetés lépései

A padlizsán egyre népszerűbb hazánkban is, ami nem is véletlen, hiszen megannyi étel remek alapanyaga. Mikor és hogyan kell a padlizsánt elültetni?

2024-05-02

Május 20-ig lehet jelentkezni a Virágos Magyarország versenyre

2024-ben meghosszabbított határidővel, május 20-ig nyújthatják be pályázataikat a 31. Virágos Magyarország versenyre jelentkező helyi közösségek. Mutatjuk a

2024-05-02

Egy nagyon különleges virág: A lampionvirág ültetése, és gondozása

Vannak, akik hólyagcseresznyeként vagy ördöglámpásként ismerik. Különlegességét a termést körülvevő élénknarancssárga burka adja. Optimális májusban ültetni.

2024-05-02

Ilyen előnyei vannak a virágoknak, a zöldfelületeknek

A növények képesek elnyelni a levegőben lévő szennyeződéseket, mint például a nitrogén-dioxidot és a kén-dioxidot, valamint a por részecskéket, és még...

2024-04-09

Egy növény, amibe azonnal beleszeretsz: A hibiszkusz szaporítása dugványozással

A hibiszkusz egy csodás virág, melynek szaporítása dugványozással nagyon egyszerű. Jöjjön a hibiszkusz szaporítása dugványozással lépésről lépésre, kövesd!

2024-04-09

Ezeket a szobanövényeidet kell most kivinned

Itt a tavasz, a jó idő, az idő, amikor a természet is életre kell. Itt az ideje, hogy szobanövényeidet is kividd a napsütésre. Ezeket a szobanövényeket vidd ki!

2024-04-16

Csodaszép, egyszerűen gondozható: Így ültess margarétát!

A margaréta nem elég, hogy csodaszép, sokak legnagyobb kedvenc virága, számos néphiedelem kapcsolódik hozzá, gyógyhatása van. Nézd milyen egyszerű az ültetése!

2024-04-29

Termeszd meg magadnak a saját, biotrágyádat ennek a növénynek a segítségével!

Fedezd fel, hogyan készítheted el saját, biotrágyádat a nadálytő segítségével! Tanuld meg lépésről lépésre, hogyan termesztheted és használhatod a nadálytőt!

További cikkek ebben a témában
dísznövény Érdekességek virág

Tovább a Lexikonhoz

gomoly

bogas virágzatú növényekre (pl. cukorrépa, takarmányrépa) jellemző képlet. Az ún.... Tovább

bakköröm

főként szm.-ban előf. körömalakulás, a körmök fokfala a talajjal 50°-nál nagyobb szöget... Tovább

Tovább a lexikonra