Ettől a 4 trükktől roskadozni fog a virágoktól a leander!

ZH, NA

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A leander az egyik legszebb nyáron virágzó növényünk, viszont, ha ezekre a dolgokra nem figyelünk, akkor nem fog minket sok virággal megjutalmazni, így fontos ezt a 4 leander gondozási trükköt neked is bevetned, ha azt szeretnéd, hogy a leandered virágai beillatozzák az egész kertet!

Ezzel a 4 módszerrel rengeteg virág lesz a leanderen

1.    A leander metszése

A leander metszését a legjobb akkor elvégezni, amikor a tartós melegebb idő beköszöntével és a fagyok elmúltával kivisszük a szabadba a növényt a telelésből. A telelés idején felnyurgult ágakat és ágrészeket ekkor kell levágni és a formáját is ekkor alakíthatjuk ki. Azonban, ha még dúsabb virágzást szeretnénk elérni, akkor érdemes újra metszeni a friss hármas hajtásokból. Ezzel a trükkel sűrűbb lesz a növény levélzete és sokkal több virágra számíthatunk minden egyes ágon. A levágott hajtásokat pedig ne dobjuk el, ültessük el egy új cserépbe, amivel még több leanderünk lesz jövőre!

2.    Így öntözd a leandert

A leander egy nagyon vízigényes növény, így a cserép aljában is állhat a víz. Ebben a kánikulában érdemes még a kora reggeli időszakban és este is megöntözni, és ha megoldható, akkor az összegyűjtött esővízzel vagy állott vízzel öntözzük. Hogyha cserepestül a kerti földbe ülteted, akkor a cserép és így a gyökérzet sem fog felhevülni a meleg napsugaraktól és sokkal jobban meg fogja tartania  nedvességet.

3.    A leander tápoldatozása

Hetente vagy két hetente érdemes pótolni a tápanyagot, ez a titka a folyamatos virágzásnak. Az elején használjunk virágzó dísznövény tápoldatot, nyáron pedig a foszforban és a káliumban gazdag oldatokat részesítsük előnyben, de használhatunk levéltrágyát is.

4.    A leander fényigénye

A leanderek mediterrán növények, így érthető, hogy nem tűrik az árnyékot, így szép lassan szoktassuk a napfényhez a leandereinket, ne egyből tegyük a tűzőnapra, nehogy megégjenek a levelei. Majd hagyhatjuk egész nyáron napos helyen, de védjuk az északi széltől! Félárnyékban van árnyékban sosem fog nekünk túl sok virágot hozni.

+1 A leandernek szüksége van az átültetésre

A fiatal leandereknek 2 évente szükségük van az átültetésre, azonban az idősebb növények már megelégszenek a 4 évenkénti átültetéssel is. Az átültetést maximum 2 mérettel nagyobb cserépbe végezzük el! Ezt a lépést még a kiköltöztetés előtt kora tavasszal végezzük el, a kiszoktatás idején. Ha leandered már hatalmas, akkor elég csak a felső réteg földet cserélned rajta, friss, tápanyagban gazdag földre.
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Még több cikk

2024-05-07

Ezeket a hibákat követik el a legtöbben az uborka termesztésénél

Ezeket az uborkatermesztési hibákat a legtöbben elkövetik, ezért összegyűjtöttük nektek, hogy ti már ne kövessétek el, nézzük, miket rontanak el nagyon sokan!

2024-05-07

Ásás mentes ágyások készítése egy kertész tanácsaival

Tanuld meg te is, hogyan kell ásás mentes ágyásokat készítened a kertben, minimális erőfeszítéssel, ráadásul még a bolygónak is jót teszel ezzel a munkával.

2024-05-07

Sárgarépa termesztés lépésről lépésre - a tökéletes csírázástól a bőséges betakarításig

Elhoztam nektek egy átfogó sárgarépa termesztés útmutatót, ami nagy segítség lehet lépésről-lépésre elmagyarázva ennek az isteni zöldségnek a termesztéséhez!

2024-05-07

Miért használok faforgácsot a kertben kertészként?

Mire jó a faforgács a kertben? Számos remek dologban tud hatékonyan segíteni és kijelenthetjük, hogy egy kertbaraát legnagyobb segítsége, mutatom miért!

2024-05-06

Milyen virágokat érdemes elültetni még a nyár elején?

Érdekel, milyen virágokat lehet érdemes elültetni a nyár elején, amik gyorsan nőnek, és bírják ezeket a melegebb körülményeket? Mutatunk néhány csodás virágot!

2024-05-04

Borsó a kertben: tippek a sikeres borsó termesztéshez

Borsó termesztési tippek egy kertésztől: így nevelj borsót a kertedben, hogy az asztalodon mindig friss és zsenge zöldség legyen, kövesd tippjeinket te is!

2024-04-21

Virágzik a csodálatos lilaakác – Te tudod, mikor kell megmetszeni?

A lilaakác (Wisteria sinensis) metszése két fő időszakban történik az év folyamán, hogy segítsd a növényt a virágok és a növekedés optimális kifejlesztésében.

2024-04-18

Így ültesd a muskátlit az ablakba, hogy több virágot hozzon!

A muskátlik (Pelargonium) kedvelt növények az ablakokban, erkélyeken, és nem igényelnek túl sok speciális gondozást, de ezeket a tanácsokat tartsd be!

További cikkek ebben a témában
dísznövény Házi kert kert Kertészet virág

Tovább a Lexikonhoz

dominancia

a domináns allél hatásának következményeként elnyomja a másik, gyengébb hatású allél megjelenését. Tovább

fagopirizmus (trifoliózis, fagopyrismus, trifoliosis)

a napsugárzás iránt a bőr érzékenységét fokozó és a táplálékkal felvett növényi... Tovább

Tovább a lexikonra