Hogyan metszd tavasszal szakszerűen a bokrokat, évelőket?

Bokrok és évelők metszése szakszerűen

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Tudj meg mindent a tavaszi metszésről

Visszacsípés

A lágyszárú évelőket általában a szárak végének, illetve az azokon található első levelek visszacsípésével szokás metszeni. Ennek célja a virágzás késleltetése, illetve a növény magasságának és alakjának a szabályozása. A visszacsípés jót tesz többek között az évelő őszirózsáknak, a méhbalzsamnak, a kék sudárzsályának, a lángvirágnak, és számos egyéb évelőnek is. Ha az ősszel virágzó évelőket szelektíven csíped vissza mielőtt virágba borulnának, akkor azzal késleltetheted virágzásukat, és dúsabbá, kompaktabbá teheted a növényeket.

Milyen eszközökkel és hogyan végezd a visszacsípést?

A legtöbb növény szárának végét akár kézzel is vissza lehet csípni, de használhatsz metszőollót vagy kerti ollót is. A legszebb végeredményért érdemes közvetlenül a levélcsomó felett elvégezni a csípést. Fontos, hogy ne csípj vissza olyan évelőket, amelyeknek csak egy szára vagy virága van (sásliliom, tollbuga, stb.)

Mikor érdemes visszacsípni?

A visszacsípésre ideális időszak általában június eleje és közepe között van, különösen az ősszel virágzó évelők számára. Ha júliusig vársz, akkor nem biztos, hogy a növényeknek elegendő idejük lesz bimbókat növeszteniük a szezon vége előtt. Ez persze csak akkor fontos, ha szempont számodra a virágzás – ha csak a növény alakját szeretnéd megváltoztatni, akkor bármikor elvégezheted a visszacsípést.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-04-24

A növényeid sorra pusztulnak a kertben? EZ a bogár lehet az oka!

Ne hagyd, hogy a kártevők pusztítsák el a kerted! Ismerd meg a kerti növényeket pusztító rettegett bogarat, és fedezd fel, hogyan mentheted meg a növényeidet!

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-04-22

Magvetés gond nélkül: fedezd fel a titkos trükköt a tökéletes magvetéshez

Vessünk magot egyszerűbben, mint valaha! Mutatom a magvetés egyik könnyítését, a földkocka készítő csodás lehetőségét, használd te is bátran, segítek tippekkel!

2024-04-24

Ültess májusban lila brokkolit, ami a zöldségeskerted királynője lesz

Ültess májusban lila brokkolit, ami a kerted királynője lesz, hiszen számos előnnyel rendelkezik, mutatjuk a legfontosabb infókat a lila brokkoliról, gyere!

2023-12-31

Látványos égi jelenséggel kezdődik az Új Év – Itt a Quadrantidák Meteorraj

Készüljünk fel a természet egyik leglenyűgözőbb show-jára, és merüljünk el az égi csillagok varázslatos világában! Látványosan indul az Új Év!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

csőkutas öntözés

a csőkút (—>kút) alján nyert vízmennyiség legelterjedtebb hasznosítása, a kútból... Tovább

embrióátültetés (embriótranszplantáció)

jó gen. álományú (genotípus) nőstény állat (donor) megtermékenyült petesejtjéből... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem