Mik a legrettegetted kutyabetegségek tavasszal? Ezekre a tünetekre figyelj, illetve így tudod őket megelőzni.

Rettegett tavaszi kutyabajok

vd, GE.
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

A legveszélyesebb kutyabetegségek amik kedvenceink egészégét fenyegeti

Új ellenség a kapuknál: a szívférgesség


A szívférgesség egy viszonylag újkeletű betegség, ami azonban úgy terjed, mint a tűzvész. Napjainkra már a babézia után talán a második leggyakoribb parazita által terjesztett vírusos megbetegedés kutyáinknál. A legnagyobb gond vele, hogy sokáig tünetmentes, így amikor észrevesszük az első tüneteket, már általában késő. A szívférgességet a szúnyogok, mint közvetítők terjesztik, nem terjed állatról állatra.

 

Amikor a szúnyog megcsíp egy szívférgességgel fertőzött állatot, felszívja a véréből az ott keringő szívféreg lárvákat, és amikor az adott szúnyog megcsíp egy másik állatot, belefecskendezi a szívféreglárvákat, így a kutya fertőzötté válik.

A szívféreglárvák napokon keresztül keringenek az állat véráramában és fejlődés közben folyamatosan haladnak az állat szíve és tüdeje felé. Folyamatosan növekedve a lárvák elzárják az állat tüdejét és szívét, ezáltal összeomlik az állat keringése és elpusztulhat.

 

Mielőtt a szívférgek győznének

A leggyakrabban előforduló tünetek, mivel a férgek a tüdőket és a szívet támadják meg elsősorban, így köhögés, nehézkes légzés. Súlyosabb esetekben fulladás, ájulás is jelentkezhet, illetve gyakran az állat el is pusztulhat, még mielőtt orvoshoz kerülne. Az állat sokáig lehet tünetmentes, mivel a férgek fejlődése eltart egy ideig a kutya szervezetében. Azonban fontos, hogy a fertőzött állat már a szúnyogcsípésen keresztül fertőzhet meg más kutyákat. A kezeletlen szívférgesség halált okozhat, és sajnos a kezelés sem nyújt 100%-os biztosítékot arra, hogy a kutya túléli a fertőzést.

 

Leghatékonyabban megelőzéssel tudunk védekezni a szívférgesség ellen. A rendszeres szűrővizsgálat ugyan nem egy olcsó mulatság, de nagymértékben segít megmenteni kutyánk életét. A szűrőivizsgálatot vérvételből végzik az állatorvosok speciális eszközökkel. Azonban ez még nem nyújt védelmet kedvencünk számára. Ma már állatorvosi rendelőkben, kisállatpatikákban és nagyobb kisállatkereskedésekben is be lehet szerezni szúnyog elleni tablettákat, valamint sok esetben kombinált védekezést nyújtó nyakörvek is vannak, melyek egyszerre védenek kullancs és szúnyog ellen is.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

2024-03-18

Ezt minden kutyatartónak tudnia kell: így tudod megmenteni kutyádat

Megismerheted ebben a cikkben a leggyakoribb tévhiteket a külső paraziták elleni védekezésről, és megtanulhatod, hogyan óvhatod meg kutyádat egész évben te is.

2024-03-18

Sokan nem tudják: Ezek a tavaszi virágok mérgezőek a kutyákra

Kutyatartóként nagyon óvatosnak kell lennünk, mert elég egyetlen óvatlan pillanat, és meg is van a baj. Több olyan tavaszi virág van, ami mérgező a kutyákra.

2024-02-13

Csirkék, tyúkok nagy kedvence ez a csodálatos virág – Ültess kerti sarkantyúkát!

A kerti sarkantyúka egy csodaszép növény, ami feldobaja a kerteket, na meg a csirkeólakat. Mutatjuk hogyan ültesd el, és etesd vele a csirkéket, tyúkokat.

2024-03-25

Ezért nem érdemes nyuszit venni húsvétra a gyerekeknek

Bár egy húsvéti nyuszi aranyos és vonzó ajándék lehet gyerekeknek, fontos megfontolni néhány szempontot, mielőtt döntést hoznál, méghozzá ezeket!

2024-04-29

Ezeket kell tudnod a méhrajzásról az akácvirágzás idején

Ismerd meg a méhrajzás csodálatos világát az akácvirágzás idején. Értsd meg, miért fontos ez a természeti jelenség a méhészek számára és hogyan kezelik azt.

2024-04-29

Ezért NE használj rovarcsapdát tavasszal virágzáskor

Ne öld meg a méheket! Ezért káros a rovarcsapda használata a tavaszi virágzásnál. Mutatjuk miért fontosak a méhek a beporzáshoz, és hogyan védheted őket!

2024-04-29

45 nap az életük és értünk dolgoznak: ilyen a méhek hihetetlen élete

Ismerd meg a méhek csodás világát! Fedezd fel a méhek rövid, de munkás életét, és tudd meg, hogyan járulnak hozzá a méhek a mezőgazdasághoz és az ökoszisztémához!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

élelmiszer-higiénia

az a tudományág és tevékenység, amely az élelmiszerek előállítása, forgalomba hozatala és... Tovább

energiaáramlás

az ökoszisztémákban az anyagok körforgalma lényegében zárt folyamat, a körforgásban az... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos