Első tojás a dömösi gólyapárnál: nézd meg éló kamerán, hogy van a dömösi gólyapár és tojásai!

Első tojásukon ülnek a dömösi gólyák: nézd meg a gólyakamerát!

NA
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

A dömösi Bird Mania Madárpark és Természetvédelmi-mentőközpont örömmel jelentette be, hogy Macus, a sérült gólya és Szofi, a hűséges tojó ismét tojásokon ülnek – írta a Sokszínűvidék

dömösi gólyapár

A dömösi gólyapár története

A gólyapár története 2016-ban kezdődött, amikor Macus sebesülten került a mentőközpontba. Sérülése miatt nem tudott repülni, így a madárparkban talált otthonra. 2017-ben megérkezett Szofi, aki azóta minden évben visszatér párjához.

Az első tojás hatalmas örömöt okozott

Idén Szofi március 22-én tért vissza Afrikából, és bár az út megviselte, hamarosan erőre kapott. A madárbarátok álma április 2-án éjjel vált valóra, amikor megjelent az első tojás a fészekben. Szofi azóta további tojásokat rakott, és most a pár felváltva kotlik a tojásokon. A remények szerint a kisgólyák május 5. körül kelnek ki.
A gólyapár mindennapjait a madárpark gólyakameráján keresztül bárki nyomon követheti. Ez egy remek lehetőség arra, hogy bepillantást nyerjünk a gólyák lenyűgöző életébe, és megfigyelhessük, hogyan gondoskodnak a tojásokról és a majdani fiókákról.

Mit lehet tudni a gólyák tojásköltéséről?

A gólyák egyneműek, azaz a tojó és a hím is részt vesz a tojások kotlásában és a fiókák gondozásában. A tojásrakás áprilisban kezdődik, a tojó 2-4 tojást rak. A tojások fehérek, és kb. 33 napig tart a kotlás. A tojásokon a tojó és a hím felváltva ülnek.

A fiókák májusban kelnek ki. A kisgólyák szürkék, és kb. 60 napig maradnak a fészekben. A szülők etetik a fiókákat, és megvédik őket a ragadozóktól. A fiókák júliusban repülnek ki először. 

A gólyapárok nagyon erős köteléket alakítanak ki egymással. A költési időszakban együttműködve gondoskodnak a tojásokról és a fiókákról. A telet is együtt töltik, és együtt vándorolnak Afrikába és vissza.

Kövesd te is figyelemmel a dömösi gólyák életét

Macus és Szofi története nem csupán egy kedves gólyapár szerelmi története, hanem a remény szimbóluma is. Macus sérülése ellenére boldog és teljes életet él Szofi oldalán. A gólyapár hűsége és kitartása példaként szolgálhat mindannyiunk számára. A madárpark munkatársai és a gólyabarátok izgatottan várják a kisgólyák kikelését. Remélik, hogy idén is sok fióka fog nevelkedni a fészekben, és örömmel töltik majd meg a madárparkot vidám csicsergésükkel.

Kattints ide az éló kamera közveítétshez! 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-29

Ezeket kell tudnod a méhrajzásról az akácvirágzás idején

Ismerd meg a méhrajzás csodálatos világát az akácvirágzás idején. Értsd meg, miért fontos ez a természeti jelenség a méhészek számára és hogyan kezelik azt.

2024-04-29

A legjobb dolog, ami történhet a paradicsommal: ültesd mellé ezeket!

A paradicsom mellé ültetett növények fontosabbak, mint gondolnánk: kertészünk tanácsait követve ültessük ezeket a növényeket a paradicsom mellé a bőséges termésért!

2024-04-29

Így készíts gumicukrot mézből, soha többé nem fogsz boltit venni

Fedezd fel, hogyan készíthetsz otthon egészséges és finom gumicukrot mézből, cukor helyett. Egy egyszerű recept, amivel búcsút inthetsz a bolti édességeknek!

2024-04-29

Így duplázd meg a kajszi termésedet egy kertész tippjeivel

A kajszibarack szinte egyet jelent a nyárral, mégis sokan félnek termeszteni ezt a gyümölcsöt, pedig nem kell, Kósa Dániel kertész tippjeivel bevezetünk téged is!

2024-04-29

Termeszd meg magadnak a saját, biotrágyádat ennek a növénynek a segítségével!

Fedezd fel, hogyan készítheted el saját, biotrágyádat a nadálytő segítségével! Tanuld meg lépésről lépésre, hogyan termesztheted és használhatod a nadálytőt!

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

2024-04-29

Nem szabad bántani a lopódarázsat, elmondom miért

Meglepődsz! A lopódarázs nem ellenség - olvasd el, miért! Mutatjuk, miért tilos bántani a lopódarazsat, Boros Tibor méhraj befogó tippjeivel és tanácsaival!

2024-04-29

Ezért NE használj rovarcsapdát tavasszal virágzáskor

Ne öld meg a méheket! Ezért káros a rovarcsapda használata a tavaszi virágzásnál. Mutatjuk miért fontosak a méhek a beporzáshoz, és hogyan védheted őket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Termelő kereső

A termelő kereső segít mindenkinek, a termelőknek egy ingyenes hirdetési felületet biztosít,... Tovább

disznóparéj (Amaranthus)

a disznóparéjfélék (Amaranthaceae)családjába tartozó nemzetség. Karcsú disznóparéj (A.... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Érdekességek