Mikor van szükség az örökzöldek trágyázására? – Így maradnak évről évre zöldek!

ZH

KÖVESS MINKET

PINTERESTEN

Bizony az örökzöldek is igényelnek törődést, bár kevesebbet, mint a többi növényeink, de ők sem maradnak maguktól örökké makulátlanul zöldek! Ha tudjuk, mikor kell trágyázni az örökzöldeket, akkor a növények hosszabb ideig zöldebbek maradhatnak, és évről évre elősegítheti a további növekedést.

Örökzöldek trágyázása


Az örökzöld fák és cserjék általában könnyen gondozható növények, de állandó zöld megjelenésük azt a benyomást keltheti a házikertészekben, hogy nem igényelnek annyi gondozást, mint a többi növény az udvaron.


Éppen ellenkezőleg: ha tudjuk, mikor kell trágyázni az örökzöldeket, akkor a növények hosszabb ideig zöldebbek maradhatnak, és évről évre elősegítheti a további növekedést!


Még a legjobb örökzöld cserjéknek is szükségük van műtrágyára, hogy megőrizzék virágzó megjelenésüket. Valójában a legszebb örökzöld növények gyakran megőrzik buja megjelenésüket a megfelelő táplálás és gyengéd gondozás miatt. Összegyűjtöttük a legjobb szakértői tanácsokat arra vonatkozóan, mikor érdemes trágyázni az örökzöld cserjéket és növényeket, hogy továbbra is gondozhassuk ezt a hosszan tartó lombozatot.


Mikor műtrágyázzuk meg az örökzöldeket?


Van néhány kulcsfontosságú jel, amire figyelni kell, mikor kell trágyázni örökzöld növényeit. Ha örökzöldekkel tervezzük a tereprendezést, ügyeljünk a szokatlanul lassú növekedésre és a tűk színének elvesztésére, valamint barnára vagy sárgára. Ezek olyan árulkodó jelek, amelyekre a növény képes lenne a műtrágya hatására.
Bár a rossz növekedés nem mindig az alacsony tápanyagtartalom jele, ez biztos jele annak, hogy a cserjék, a kertek örökzöld fái vagy a legjobb örökzöld futók nagy stressztől szenvednek.


Az erősen tömörített talaj, a betegségek és a gyomok, valamint a fagyos vagy perzselő időjárás is hasonló tüneteket okozhat. Nehéz tudni, hogy mi okozza a növények elszíneződését és növekedési veszteségét, de nyilvánvaló kártevők, mérsékelt időjárás vagy jól megművelt talaj hiányában a műtrágya hozzáadása a legjobb kiindulópont a növények problémáinak leküzdéséhez.


Ha a közelmúltban újraültetted örökzöld növényed vagy elköltöztetted, érdemes lassan felszabaduló műtrágyát hozzáadni földjéhez, hogy a gyökerek helyreálljanak, és helyreállítsák a növényt a költözés során elszenvedett károktól.


Ha műtrágyát szeretnéd hozzáadni a növény földjéhez, hogy megelőzd a betegségeket, a tavasz az ideális időszak erre. Ez elegendő időt biztosít a növényeknek, hogy felszívják a tápanyagokat, és tavasszal és nyáron is kihasználják a műtrágya előnyeit a növekedésükhöz. Ha hagyjuk a műtrágyázást sokkal későbbre nyáron, a műtrágyának nem lesz hatása.


Kerüljük az örökzöldek trágyázását is szárazság vagy túlzottan száraz időjárás idején, mivel ez megnehezítheti a vízfelvételt, és végső soron végleg elpusztíthatja a növényt.

Milyen műtrágyát használjunk örökzöldekhez?


Az örökzöldek trágyázásakor a legjobb olyan terméket használni, amely magasabb nitrogéntartalmú, mint a foszfor vagy a kálium. Az örökzöldek gyorsabban reagálnak a nitrogén alapú műtrágyára, mint a többi tápanyagra, például azokra, amelyeket a kertben tojásból vagy banánhéjból kapnak műtrágyaként.


Lehet télen is műtrágyázni az örökzöldeket?


Az örökzöldek téli trágyázása segíthet felkészíteni őket a következő tavaszi növekedésre, valamint elegendő tápanyagot biztosít számukra ahhoz, hogy túléljék a telet és zöldek maradjanak. Trágyázd meg örökzöldedet, amikor a téli időszakra készül nyugalmi állapotába.
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Még több cikk

2024-04-29

Nem szabad bántani a lopódarázsat, elmondom miért

Meglepődsz! A lopódarázs nem ellenség - olvasd el, miért! Mutatjuk, miért tilos bántani a lopódarazsat, Boros Tibor méhraj befogó tippjeivel és tanácsaival!

2024-04-29

Ezért NE használj rovarcsapdát tavasszal virágzáskor

Ne öld meg a méheket! Ezért káros a rovarcsapda használata a tavaszi virágzásnál. Mutatjuk miért fontosak a méhek a beporzáshoz, és hogyan védheted őket!

2024-04-29

Így duplázd meg a kajszi termésedet egy kertész tippjeivel

A kajszibarack szinte egyet jelent a nyárral, mégis sokan félnek termeszteni ezt a gyümölcsöt, pedig nem kell, Kósa Dániel kertész tippjeivel bevezetünk téged is!

2024-04-29

Ezeket kell tudnod a méhrajzásról az akácvirágzás idején

Ismerd meg a méhrajzás csodálatos világát az akácvirágzás idején. Értsd meg, miért fontos ez a természeti jelenség a méhészek számára és hogyan kezelik azt.

2024-04-24

A növényeid sorra pusztulnak a kertben? EZ a bogár lehet az oka!

Ne hagyd, hogy a kártevők pusztítsák el a kerted! Ismerd meg a kerti növényeket pusztító rettegett bogarat, és fedezd fel, hogyan mentheted meg a növényeidet!

2024-04-29

Sokunk kedvence az áfonya: ültessük el május elején egy kertész tanácsaival

Ismerd meg az áfonya titkait és ültess magad is májusban! Ezek egy gyümölcs szakirányú kertész tanácsai a tökéletes áfonya bőséges terméséhez - kövesd a tippeket.

2024-04-22

Sárgul a leander levele? Egyszerűen kezelheted, ha időben elkezded

Mit csinálj, ha sárgul a leander levele? Ezek a szekértői tanácsok segítenek pikk-pakk rendbe szedni ezt a csodaszép virágot. Mutatjuk mit alkalmazz azonnal!

2024-04-21

Meg kell metszeni elvirágzás után az orgonát, hogyan?

Általában a legtöbb orgona májusban vagy június elején virágzik, így a metszést közvetlenül a virágzás befejeződése után, idén azonban korábban virágzott!

További cikkek ebben a témában
dísznövény Házi kert kert

Tovább a Lexikonhoz

ellés jelei

elsősorban a medence környéki szövetekben kialakuló —> vizenyős beszűrődésből... Tovább

Lakástakarítás

Otthonunk tisztán tartása fontos, hiszen nap mint nap éljük életünket a lakásunk... Tovább

Tovább a lexikonra