Kaliforniai paprika termesztése virágos ládában vagy cserépben

Kaliforniai paprika termesztése virágos ládában vagy cserépben

ZH
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

A kaliforniai paprika egy ízletes és sokoldalú zöldség, amely könnyen termeszthető cserépben, így remek választás a korlátozott hellyel rendelkező kertészek számára. Ebben a cikkben végigvezetünk a paprika cserépben történő termesztésének lépésein.

kaliforniai paprika termesztés

Hogyan termesszünk kaliforniai paprikát cserépben?

Rengetegszer hangoztatjuk, hogy a legtöbb zöldséget akár cserépben is könnyen termesztheted kert hiányában, ilyen a kaliforniai paprika is, aminek ráadásul több fajtájával is kísérletezhetsz! Ebben a cikkben leírjuk a lépéseket, amiket be kell vetned a kaliforniai paprika cserépben termesztésénél! 

 
Válasszuk ki a megfelelő edényt a kaliforniai paprika cserepes termesztéséhez


A paprika cserépben történő termesztése során fontos a megfelelő tartály kiválasztása. Egy 2 literes edény ideális egy kaliforniai paprika növény termesztésére, de ha több növényt szeretnénk nevelni, ügyeljünk arra, hogy elegendő teret adjunk nekik a növekedéshez. A tartály alján vízelvezető lyukaknak kell lenniük, hogy megakadályozzák a víz felhalmozódását a gyökér körül és ezáltal a gyökérrothadást.

Föld a kaliforniai paprika termesztéséhez


A kaliforniai paprika a jó vízelvezetésű, szerves anyagokban gazdag talajt részesíti előnyben. Használhatunk kereskedelmi forgalomban kapható virágföld keveréket, vagy elkészíthetjük saját magunk is, ha egyenlő arányban keverjük össze a komposztot, a tőzegmohát és a perlitet.

Kaliforniai paprika mag vagy palánta ültetése


A kaliforniai paprika magvakat beltéren kezdjük el nevelni, ehhez először 8-10 héttel az utolsó várható fagy időpontja előtt ültessük el a magokat a termőföldbe, vagy vásároljuk meg a palántákat egy helyi faiskolában vagy kertészetben. A magvak vagy palánták ültetésekor ügyeljünk arra, hogy elég mélyre ültessük a magokat, hogy a talaj befedje majd a gyökereket.

Hogyan öntözzük és trágyázzuk a kaliforniai paprikát


A kaliforniai paprikát rendszeresen öntözzük úgy, hogy a talaj nedves legyen, de ne legyen vizes. Kerüljük el, hogy víz kerüljön a levelekre, mert ez betegségeket okozhat. Trágyázzuk meg a paprikát kiegyensúlyozott műtrágyával 4-6 hetente, a csomagolási utasításokat követve.

A kaliforniai paprika fényigénye


A kaliforniai paprikának legalább napi 6 óra közvetlen napfényre van szüksége ahhoz, hogy virágozzon, ezért helyezze az edényt napos helyre. Ha nincs hozzáférésünk közvetlen napfényhez, használhatunk termesztőlámpákat.

A kaliforniai paprika gondozása


Ahogy a kaliforniai paprika növények nőnek, rendkívül nehézkessé válhatnak, és támogatást igényelhetnek. Használjunk karót vagy rácsot a növények megtámasztására, és megakadályozhatjuk, hogy meghajoljanak vagy eltörjön a száruk.

A kaliforniai paprika begyűjtése


A kaliforniai paprika fajtától függően jellemzően 60-90 nappal az ültetés után érik be. Szüreteljük le a paprikát, amikor eléri teljes méretét és szilárd tapintásúvá válik. Vágjuk le a paprikát a növényről éles késsel vagy ollóval, ne tépjük, így jövőre is újra terem azon a helyen.

A kaliforniai paprika cserépben történő termesztése kiváló módja annak, hogy élvezzük a friss, saját termesztésű termékeket, még akkor is, ha nincs nagy kertünk. Megfelelő tárolóedénnyel, talajjal és gondozással bőséges kaliforniai paprika termést takaríthatsz be közvetlenül a teraszodról vagy erkélyedről.

 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-29

Ezeket kell tudnod a méhrajzásról az akácvirágzás idején

Ismerd meg a méhrajzás csodálatos világát az akácvirágzás idején. Értsd meg, miért fontos ez a természeti jelenség a méhészek számára és hogyan kezelik azt.

2024-04-29

Salátatermesztés mesterfokon: hogyan nevelj egész éven át friss zöldséget a kertedben?

Tanuld meg a salátatermesztés minden trükkjét! Készítsd elő a magtálcát, gondoskodj a megfelelő hőmérsékletről, és használd ki a természetes védekezés lehetőségeit.

2024-04-29

Így duplázd meg a kajszi termésedet egy kertész tippjeivel

A kajszibarack szinte egyet jelent a nyárral, mégis sokan félnek termeszteni ezt a gyümölcsöt, pedig nem kell, Kósa Dániel kertész tippjeivel bevezetünk téged is!

2024-04-29

Nem szabad bántani a lopódarázsat, elmondom miért

Meglepődsz! A lopódarázs nem ellenség - olvasd el, miért! Mutatjuk, miért tilos bántani a lopódarazsat, Boros Tibor méhraj befogó tippjeivel és tanácsaival!

2024-04-29

Sokunk kedvence az áfonya: ültessük el május elején egy kertész tanácsaival

Ismerd meg az áfonya titkait és ültess magad is májusban! Ezek egy gyümölcs szakirányú kertész tanácsai a tökéletes áfonya bőséges terméséhez - kövesd a tippeket.

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-04-22

Magvetés gond nélkül: fedezd fel a titkos trükköt a tökéletes magvetéshez

Vessünk magot egyszerűbben, mint valaha! Mutatom a magvetés egyik könnyítését, a földkocka készítő csodás lehetőségét, használd te is bátran, segítek tippekkel!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

talajművelési rendszer

a ->talajművelés irányelveinek, módozatainak, eszközeinek bizonyos szempontok szerint... Tovább

nyakalt lábtő

oldalról nézve a hirtelen elvékonyodó szárban folytatódó láhtó. Hibás lábalakulás. A... Tovább

Tovább a lexikonra
Házi kert kert Kertészet növény Növénytermesztés