Ültessünk facsemetét, segítek nektek ebben is - szakértői válaszok!

Itt az ideje a facsemeték ültetésének - Szakértői útmutató!

Szélesi Ferenc
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Facsemete ültetése ősszel

Ültethetünk földlabdás, konténeres csemetét egész évben akár, szabadgyökerű növényt viszont érdemes mindig októberben ültetni, ugyanis ebben az esetben legalább fél évet megtakarítunk. Az ősszel ültetett csemeték sokkal jobban fognak ellenállni a betegségeknek és a kártevőknek is.

Facsemete ültetésének menete

Fontos, hogy olyan facsemetét vásároljunk, ami biztosan megfelelő az otthoni igényeknek, ha nem vagyunk tisztában az adott fajta igényeivel, jobb, ha kikérjük egy szakember segítségét, ültetés előtt pontosan kell tudnunk, hogy mekkora lesz az adott fa a későbbiekben, illetve milyen talajt és klímát szeret. Tudni kell, hogy egy kisebb facsemete idősebb korában akár 6-7 méter magasra is megnőhet, eszerint érdemes megtalálnunk a megfelelő helyet számára.

Meg van az ideális növény, ássunk egy ültető gödröt a megfelelő helyen kertünkben, arra ügyeljünk, hogy a gödör egy ásónyommal szélesebb és mélyebb legyen legalább a gyökerénél. A gödör kiásása után helyezzünk egy karót a gödörbe, ez fogja megtartani a facsemetét. A gödör aljára lapátoljunk egy kevésre szerver marhatrágyát, majd egy kis földet. Ezután helyezzük a növényt a gödörbe, arra figyeljünk, hogy a csemetén látható oltás minden esetben a föld felett legyen.

Ha ezzel megvagyunk, akkor pár lapát termőföldet tegyünk a növény köré, majd iszapoljuk be a talajt, később töltsük vissza az összes földet, tapossuk meg, és öntözzük be jó alaposan. Meg is vagyunk az ültetéssel, már nincs más dolgunk, mint várni a tavaszt. 

Remélem, hogy tudtam nektek segíteni a gyümölcsfák ültetésével kapcsolatban, és nagyon bízok abban, hogy minél többen kezdtek bele a gyümölcsfák nevelésébe, sok sikert kívánok mindenkinek! Cikkünket mutassátok meg minél több ismerősötöknek is, és ha kérdésetek van, nyugodtan keressetek meg minket Facebook-oldalunkon, mindenre válaszolunk! 

p2722754 képe a Pixabay -en.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-29

Nem szabad bántani a lopódarázsat, elmondom miért

Meglepődsz! A lopódarázs nem ellenség - olvasd el, miért! Mutatjuk, miért tilos bántani a lopódarazsat, Boros Tibor méhraj befogó tippjeivel és tanácsaival!

2024-04-29

Így duplázd meg a kajszi termésedet egy kertész tippjeivel

A kajszibarack szinte egyet jelent a nyárral, mégis sokan félnek termeszteni ezt a gyümölcsöt, pedig nem kell, Kósa Dániel kertész tippjeivel bevezetünk téged is!

2024-04-29

Ezeket kell tudnod a méhrajzásról az akácvirágzás idején

Ismerd meg a méhrajzás csodálatos világát az akácvirágzás idején. Értsd meg, miért fontos ez a természeti jelenség a méhészek számára és hogyan kezelik azt.

2024-04-29

Salátatermesztés mesterfokon: hogyan nevelj egész éven át friss zöldséget a kertedben?

Tanuld meg a salátatermesztés minden trükkjét! Készítsd elő a magtálcát, gondoskodj a megfelelő hőmérsékletről, és használd ki a természetes védekezés lehetőségeit.

2024-04-29

Sokunk kedvence az áfonya: ültessük el május elején egy kertész tanácsaival

Ismerd meg az áfonya titkait és ültess magad is májusban! Ezek egy gyümölcs szakirányú kertész tanácsai a tökéletes áfonya bőséges terméséhez - kövesd a tippeket.

2024-04-29

A legjobb dolog, ami történhet a paradicsommal: ültesd mellé ezeket!

A paradicsom mellé ültetett növények fontosabbak, mint gondolnánk: kertészünk tanácsait követve ültessük ezeket a növényeket a paradicsom mellé a bőséges termésért!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

adóreform

a gazd.-irányítási rendszer továbbfejlesztésének eszköze, a gazd.-politikai törekvésekkel... Tovább

fajtafenntartó nemesítés

a nemesített —>fajta szaporítóanyagának folyamatos előállítása. Eközben állandóan... Tovább

Tovább a lexikonra
Házi kert kert