Első tojásukon ülnek a dömösi gólyák: nézd meg a gólyakamerát!

NA

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A dömösi Bird Mania Madárpark és Természetvédelmi-mentőközpont örömmel jelentette be, hogy Macus, a sérült gólya és Szofi, a hűséges tojó ismét tojásokon ülnek – írta a Sokszínűvidék

A dömösi gólyapár története

A gólyapár története 2016-ban kezdődött, amikor Macus sebesülten került a mentőközpontba. Sérülése miatt nem tudott repülni, így a madárparkban talált otthonra. 2017-ben megérkezett Szofi, aki azóta minden évben visszatér párjához.

Az első tojás hatalmas örömöt okozott

Idén Szofi március 22-én tért vissza Afrikából, és bár az út megviselte, hamarosan erőre kapott. A madárbarátok álma április 2-án éjjel vált valóra, amikor megjelent az első tojás a fészekben. Szofi azóta további tojásokat rakott, és most a pár felváltva kotlik a tojásokon. A remények szerint a kisgólyák május 5. körül kelnek ki.
A gólyapár mindennapjait a madárpark gólyakameráján keresztül bárki nyomon követheti. Ez egy remek lehetőség arra, hogy bepillantást nyerjünk a gólyák lenyűgöző életébe, és megfigyelhessük, hogyan gondoskodnak a tojásokról és a majdani fiókákról.

Mit lehet tudni a gólyák tojásköltéséről?

A gólyák egyneműek, azaz a tojó és a hím is részt vesz a tojások kotlásában és a fiókák gondozásában. A tojásrakás áprilisban kezdődik, a tojó 2-4 tojást rak. A tojások fehérek, és kb. 33 napig tart a kotlás. A tojásokon a tojó és a hím felváltva ülnek.

A fiókák májusban kelnek ki. A kisgólyák szürkék, és kb. 60 napig maradnak a fészekben. A szülők etetik a fiókákat, és megvédik őket a ragadozóktól. A fiókák júliusban repülnek ki először. 

A gólyapárok nagyon erős köteléket alakítanak ki egymással. A költési időszakban együttműködve gondoskodnak a tojásokról és a fiókákról. A telet is együtt töltik, és együtt vándorolnak Afrikába és vissza.

Kövesd te is figyelemmel a dömösi gólyák életét

Macus és Szofi története nem csupán egy kedves gólyapár szerelmi története, hanem a remény szimbóluma is. Macus sérülése ellenére boldog és teljes életet él Szofi oldalán. A gólyapár hűsége és kitartása példaként szolgálhat mindannyiunk számára. A madárpark munkatársai és a gólyabarátok izgatottan várják a kisgólyák kikelését. Remélik, hogy idén is sok fióka fog nevelkedni a fészekben, és örömmel töltik majd meg a madárparkot vidám csicsergésükkel.

Kattints ide az éló kamera közveítétshez! 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Még több cikk

2024-05-15

Soha többé penészes eper! - Így tarthatod frissen egy hétig is!

Nálad is gyorsan megromlik az eper egy hét tárolás után? Megmutatjuk hogyan tarthatod frissen egy hétig úgy az epret, hogy soha többé ne legyen penészes!

2024-05-07

Sárgarépa termesztés lépésről lépésre - a tökéletes csírázástól a bőséges betakarításig

Elhoztam nektek egy átfogó sárgarépa termesztés útmutatót, ami nagy segítség lehet lépésről-lépésre elmagyarázva ennek az isteni zöldségnek a termesztéséhez!

2024-05-07

Miért használok faforgácsot a kertben kertészként?

Mire jó a faforgács a kertben? Számos remek dologban tud hatékonyan segíteni és kijelenthetjük, hogy egy kertbaraát legnagyobb segítsége, mutatom miért!

2024-05-07

Bodzaszörp akáccal és citromfűvel: mostantól mindig így fogod csinálni!

A bodzaszörpről sokunknak jut eszünkbe a gyerekkorunk, és most májusban ezt újra átélhetjük, ha szörpöt főzünk. Tuningoljuk meg citromfűvel és akácvirággal!

2024-05-16

Élesztős trükk a szuper palántákhoz: dobd fel a növényeidet ezzel a titkos hozzávalóval!

Az imént egy ilyen trükköt sikerült nekünk is megtudnunk: mutatjuk az élesztős tippet a szuper palántákhoz!

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

2024-04-29

Nem szabad bántani a lopódarázsat, elmondom miért

Meglepődsz! A lopódarázs nem ellenség - olvasd el, miért! Mutatjuk, miért tilos bántani a lopódarazsat, Boros Tibor méhraj befogó tippjeivel és tanácsaival!

2024-04-29

Ezért NE használj rovarcsapdát tavasszal virágzáskor

Ne öld meg a méheket! Ezért káros a rovarcsapda használata a tavaszi virágzásnál. Mutatjuk miért fontosak a méhek a beporzáshoz, és hogyan védheted őket!

További cikkek ebben a témában
Állatok Érdekességek

Tovább a Lexikonhoz

crossbred gyapjas juhok [e. kroszbred]

a merinónak lincoln [e. linkoln], leicester [e. leszter], romney marsh [e. romné mars] v. más... Tovább

hányás

a gyomortartalomnak (kérődzőknél a bendő és a recés tartalmának) szájon keresztül... Tovább

Tovább a lexikonra