Dísznövény vagy gyógynövény a hibiszkusz? Mind a kettő!

Minden a hibiszkuszról

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Olvasd el cikkünket és ismerd meg te is ezt a nem mindennapi növényt

A növényben található organikus citrom-és almasavak amellett, hogy részt vesznek a nehézfémek befogásában, így a méregtelenítésben, segítik az emésztést, antiszeptikus és gombaellenes hatásúak. Az ayurvéda is számos jótékony hatást tulajdonít neki a már említetteken kívül: hűtő vértisztító, gyulladáscsökkentő, lázcsillapító, vérzéscsillapító (aranyér), összehúzó, immunerősítő, vérmérgezést szüntető, hurutoldó, nemi betegségek esetén tünetenyhítő, köhögéscsillapító, féregűző hatású.

Lélektani hatása

Megnyugtatja, hűti, stabilizálja a hevült, lázadó lelket, szünteti az indulatokat, a gyűlölködést. Segíti a megszabadulást a nyomasztó gondoktól, amelyek megfertőzhetik a hétköznapokat, s csökkenti az érzelmi túlsúlyt is. Gyógyír az érzelmi sérülésekre. A nőkben fokozza a nőiesség érzületét és a szépség iránti fogékonyságot, a férfiakban pedig a nők iránti érzékenységet.

Bőrápolásban betöltött szerepe

A hibiszkusz kivonat a sejtek méregtelenítési folyamatait és vízháztartását támogatja. Javítja a bőrhám vízmegkötő képességét szabályozó anyagok megtartását a bőrben, például a hyaluronsav kiürülését is fékezi. Továbbá támogatja a kollagén és elasztin szálak épségének megőrzését a bőr mélyebb rétegeiben is. Az arcápolást tekintve a növény bőrfiatalító tulajdonságai különösen a legérzékenyebb, szemkörnyéki részek ápolásában hasznosulnak. Smink alá is kiválóan alkalmas.

Ellenjavallat

Eddigi információk szerint a hibiszkusznak semmilyen mellékhatása nincs, így bátran ajánlható gyerekek, várandós és szoptató nők részére is. Egészséges állapotban azonban élvezeti teaként, megkötések nélkül fogyasztható. Mivel azonban mindig érdemes a mértékletességre törekedni, napi 3-4 csésze elegendő. Egyéni érzékenység bárkinél bármire előfordulhat, ezért ebben az esetben is figyeljük szervezetünk reakcióit.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-04-24

A növényeid sorra pusztulnak a kertben? EZ a bogár lehet az oka!

Ne hagyd, hogy a kártevők pusztítsák el a kerted! Ismerd meg a kerti növényeket pusztító rettegett bogarat, és fedezd fel, hogyan mentheted meg a növényeidet!

2024-04-24

Ültess májusban lila brokkolit, ami a zöldségeskerted királynője lesz

Ültess májusban lila brokkolit, ami a kerted királynője lesz, hiszen számos előnnyel rendelkezik, mutatjuk a legfontosabb infókat a lila brokkoliról, gyere!

2024-04-24

Elmondom miért termesztem a krumplit konténerben, ezután te is így fogod

Mutatunk egy spórolós titkot! Tudj meg te is mindent a konténeres krumpli termesztésről - élvezd a friss, otthon nőtt finomságot konténerben, mutatjuk a trükköt!

2024-04-22

Magvetés gond nélkül: fedezd fel a titkos trükköt a tökéletes magvetéshez

Vessünk magot egyszerűbben, mint valaha! Mutatom a magvetés egyik könnyítését, a földkocka készítő csodás lehetőségét, használd te is bátran, segítek tippekkel!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

harmat

a földfelszínen, a növények felületén a levegő páratartalmából kicsapódott víz. Az... Tovább

exogén ritmus (külső ritmus)

az élő szervezetek egyes életműködéseinek olyan szakaszossága, amely egy adott környezeti... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem