Több mint 300 túlélő ma is a csernobili katasztrófa helyszínén él - ismerd meg kik is ők!

Csernobil elhagyott túlélői

vd
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Ismerd meg z atomkatasztrófa túlélőit

Azonban az állatokat nem lehet menteni a zónákból sajnos, mivel bundájuk és bőrük is magas sugárzással bír. Ebből kifolyólag sajnos az átlag élethosszuk nagyjából 6 év, melynél nem sok állat él tovább. Azonban nem régiben hatalmas segítséget és egy második esélyt kaptak. A rendszeresen idelátogató idegenvezetők felvették a kapcsolatot egy amerikai non-profit szervezettel, a Clean Future Funds-al, mely ipari katasztrófa esetén nyújt segítséget az áldozatoknak. A segélyszervezet felfigyelt a mára már több mint 300 példányt számláló kutya populációra és a rendszeresen idelátogató idegenvezetőkkel együtt egészségügyi segítséget és ellátást nyújtanak az itt rekedt kutyáknak.

Mivel a kutyák teljesen szelídek, így az állatorvosok könnyedén tudják őket kezelni. Megkapják a szükséges oltásokat a veszettség ellen, valamint a kötelezően előírt kombinált oltást is, valamint a központokban ivartalanítják is őket, hogy csökkentsék a szaporulatot, hiszen a kutyáknak nincsen sajnos jövőjük az elhagyott városban, főleg, hogy ekkora számban is vannak. Ahhoz, hogy élelmet és megfelelő segítséget tudjanak számukra nyújtani mindenképpen csökkenteni kell a populáció létszámát, ehhez viszont elengedhetetlen az ivartalanítás. A kormány kifejezett tilalmat rendelt el, hogy a kutyákat a zónából kimenteni nem lehet, hiszen nagyon magas a sugárzás mértéke a bundájukban és az egész szervezetükben. Ezen is próbálnak segíteni a 3 felállított központban, mégpedig úgy, hogy folyamatos megfigyelés alatt tartják a kutyákat és rendszeresen mérik rajtuk a radioaktivitást is.


Ahogy egyre több munkás tér vissza az atomerőmű körüli munkálatok miatta, a kutyáknak egyre több társasága lesz, és így egyre közelebb kerülnek ismét az emberhez. A kutatók szerint a kutyákat nem lehet teljesen eltüntetni a zónából, de minden megtesznek azért, hogy a lehető legjobb életkörülményeket biztosítsák számukra. A segélyszervezet honlapján adakozni is lehet a kutyák segélyezésére, valamint bővebb információt is olvashat mindenki a kutyák helyzetéről.
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-29

Ezeket kell tudnod a méhrajzásról az akácvirágzás idején

Ismerd meg a méhrajzás csodálatos világát az akácvirágzás idején. Értsd meg, miért fontos ez a természeti jelenség a méhészek számára és hogyan kezelik azt.

2024-04-29

A legjobb dolog, ami történhet a paradicsommal: ültesd mellé ezeket!

A paradicsom mellé ültetett növények fontosabbak, mint gondolnánk: kertészünk tanácsait követve ültessük ezeket a növényeket a paradicsom mellé a bőséges termésért!

2024-04-29

Így készíts gumicukrot mézből, soha többé nem fogsz boltit venni

Fedezd fel, hogyan készíthetsz otthon egészséges és finom gumicukrot mézből, cukor helyett. Egy egyszerű recept, amivel búcsút inthetsz a bolti édességeknek!

2024-04-29

Így duplázd meg a kajszi termésedet egy kertész tippjeivel

A kajszibarack szinte egyet jelent a nyárral, mégis sokan félnek termeszteni ezt a gyümölcsöt, pedig nem kell, Kósa Dániel kertész tippjeivel bevezetünk téged is!

2024-04-29

Termeszd meg magadnak a saját, biotrágyádat ennek a növénynek a segítségével!

Fedezd fel, hogyan készítheted el saját, biotrágyádat a nadálytő segítségével! Tanuld meg lépésről lépésre, hogyan termesztheted és használhatod a nadálytőt!

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

2024-04-29

Nem szabad bántani a lopódarázsat, elmondom miért

Meglepődsz! A lopódarázs nem ellenség - olvasd el, miért! Mutatjuk, miért tilos bántani a lopódarazsat, Boros Tibor méhraj befogó tippjeivel és tanácsaival!

2024-04-29

Ezért NE használj rovarcsapdát tavasszal virágzáskor

Ne öld meg a méheket! Ezért káros a rovarcsapda használata a tavaszi virágzásnál. Mutatjuk miért fontosak a méhek a beporzáshoz, és hogyan védheted őket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

szopornyica

Kutyák, egyes kutyafélék, valamint a nyércek gyakori járványos betegsége, amelyet vírus... Tovább

csikó nevelése

a fiatal csikók egészséges fejlődését segíti elő, ha tetszés szerinti időben bőségesen... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Érdekességek