Ismerd meg a legjobb természetes tápoldatokat - így lesznek Neked is gyönyörű növényeid, vegyszerek nélkül

hirdetes

Íme, a legjobb természetes tápoldatok!

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Neked is eleged van a méregdrága műtrágyákból, amik ráadásul alig használnak? Én már régen nem használok ilyeneket, és javaslom, hogy te se tedd! Mutatok inkább hét természetes módszert, amik sokkal jobbak és olcsóbbak! 

Használd te is ezeket a természetes tápoldatokat

Mi a baj a hagyományos műtrágyákkal?

A legtöbb műtrágyával az a baj, hogy méregdrága. Lehet ugyan kapni olcsókat is, azokkal viszont az a baj, hogy nem olyan hatásosak, mondjuk a drágák sem tökéletesek. A legtöbb műtrágya ráadásul olyan anyagokat is tartalmaz, ami nem biztos, hogy minden növénynek jó, illetve lehet, hogy károsítja a talajéletet is. Van a hagyományos Nitrogén-Foszfor-Kálium összetétel, ami természetesen nagyon jó, de ezen kívül semmi más nincsen benne.

A természetes módszerek viszont azért jók, mert minden bennük van, ami csak kell, olcsóak, hiszen minden háztartásban megtalálhatóak, és nem utolsósorban még környezetbarátok is! Lássuk a kilenc legjobb természetes műtrágyát!

Cukor, mint természetes tápoldat

Bármennyire is hihetetlen, a növények többsége, főleg a kaktuszok egyszerűen imádják a cukrot! Szórjunk a földjükre egy kis kanál porcukrot, és várjuk a csodát, ami hamarosan be is következik! 

hirdetes

Aszpirin, mint természetes tápoldat

Hihetetlen, de az aszpirin is tökéletes a növények számára, oldjuk fel vízben, majd locsoljuk a növények levelét vele, így elkerülhetjük a betegségek kialakulását! Egy aszpirin egy liter vízhez elegendő. Az aszpirin felhasználásáról többet itt olvashatsz!

Aloe vera, mint természetes tápoldat

Az aloe vera számos módon felhasználható és a növények számára is tökéletes! Facsarjuk ki a levét, e kiskanálhoz adjunk másfél liter vizet, majd ezzel az oldattal öntözzük a növényeinket! Az aloe vera további felhasználásáról itt olvashatsz többet!

hirdetes

Banánhéj, mint természetes tápoldat

Tudni kell, hogy a banánhéj magnéziumban, káliumban és foszforban gazdag, ezekre az anyagokra pedig nagy szükségük van a növényeknek! Szeleteljük fel a banánhéjat apró darabokra, és ássuk bele a virágcserépben lévő földbe, a hatása nem marad el! 

Ricinusolaj, mint természetes tápoldat

Ez azért már nem biztos, hogy minden háztartásban megtalálható, de érdemes venni belőle, ugyanis sok mindenre használható! Többek között elősegíti a bimbók és a rügyek fejlődését. Keverjünk egy kiskanál ricinusolajat egy liter vízhez és öntözzük meg növényeinket!

Hamu, mint természetes tápoldat

A hamut nem szabad kidobni, mivel táplálják a növényeket, és még fertőtlenítenek is, így sokkal ellenállóbbak lesznek a növények! Rakjunk egy evőkanál hamut egy liter vízhez, hagyjuk állni egy hétig úgy, hogy néha rázzuk fel. Ezután 10 napig öntözhetjük növényeinket vele! A hamu felhasználásáról itt olvashatsz többet!

Gránátalma, mint természetes tápoldat

Áztassuk be a gránátalma héját, hagyjuk állni egy egész estén át, és már kész is van a természetes tápoldatunk, locsolgassuk a növényt vele másnap!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-03-05

Ezért jobb tavasszal elültetni a levendulát, mint ősszel

Levendula ültetés márciusban? Naná, hiszen ez a legjobb és legalkalmasabb időpont több okból kifolyólag is egy kertész szerint, mutatjuk mire figyelj kifejezetten!

2024-03-13

Ezzel a trükkel szüretelj rengeteg málnát idén nyáron

Tanulj meg metszeni málnát, hogy a növény erősebb, a termés pedig több és jobb minőségű legyen. Ismerd meg a metszés előnyeit, mikor és hogyan kell metszeni!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

kísérleti elrendezés

növénytermesztés kísérletekben a parcellák és a parcellákon vizsgált kezelések valamilyen... Tovább

Szeghalomi Földhivatal

Földhivatal Földhivatal Cím: Szeghalom Nagy M. u. 4. Magyarország Telefon: +36-371-152 ... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem