Hogyan biztosítsunk hosszú életet kedvenceinknek?

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Még mielőtt magunkhoz veszünk egy kisállatot, gondoljuk át, hogy tudunk-e vele foglalkozni, elég időnk van-e rá, mivel ahogy hozzánk kerül, felelősséggel tartozunk értük. Megmutatjuk nektek, mi szükséges ahhoz, hogy a boldogító gazdi-kedvenc kapcsolat minél tovább megmaradjon.

Első lépésként fordítsunk kis kedvencükre sok figyelmet és időt. Fontos, hogy ne hagyjuk napokig magára sem a lakásban, sem pedig a kertben. A kisállatok mindig jobban érzik magukat, hogyha van egy társuk, így ha lehetőségünk van rá, akkor szerezzünk kutyánk vagy macskánk mellé egy másik állatot is, így nem fognak unatkozni, amíg mi dolgozunk éppen.

Fontos, hogy az állatok érezzék azt, hogy biztonságban vannak, szeressük, simogassuk, törődjünk velük sokat. Kis kedvenceinken általában láthatjuk, hogy boldogok, a kutyusok farok csóválással, ugatással jelzik elégedettségüket, a macskák pedig dorombolnak, magát és környezetés is megnyugtatva.
Elengedhetetlen, hogy egészségesen etessük kedvenceinket. Fontos, hogy megfelelően tájékozódjunk, hogy mit ehet és mit nem az állat. Kérdezzük meg nyugodtan állatorvosunkat vagy lapozzunk fel egy-két szakkönyvet.
Rendkívül fontos, hogy mindennap gondoskodjunk friss vízről. Ez még fontosabb nyáron, a kánikulában, mivel akkor megnőnek az állatok szükségletei is, nem csak az embereké.



NÉZD MEG TE IS, HOGY MILYENEK A BOLDOG ÁLLATOK, NAGYOBB MÉRETÉRT KATTINTS A KÉPRE:


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Tovább a Lexikonhoz

fajtaelem

a valamely —>fajtabélyeget kiváltó öröklési anyag. Tovább

falkásítás

különböző tulajdonságok (pl. kor, fajta, ivar, típus, tömeg, nagyság) alapján kiválasztott... Tovább

Tovább a lexikonra