Vajon tényleg képes gyógyítani hazánk leghíresebb gyógynövénye?

Vajon tényleg képes gyógyítani a parlagfű? Most megtudhatsz mindent erről a károsnak hitt növényről!

Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Utánajártunk a parlagfű jótékony hatásairól szóló pletykáknak, és elképesztő mi derült ki a végén!

Még sem olyan gyógyító

A parlagfű olyan helyeken terjed el nagy számban, ahol sem fű, sem növény nem él meg a nagy szárazság miatt. Lényegében összegyűjti a vizet, és a öldbe adagolva szépen lassan eléri, hogy más növények is megéljenek ott, és ha már teljesen sikerült benövényesítenie a terepet, akkor el is tűnik onnan. A parlagfű, bár sokan elfelejtik egy gyomnövény, melynek nincsen kifejezetten gyógyító feladata, hiába állítjak sokan azt, hogy mivel minden növénynek meg van a szerepe a földön, így ennek is. Természetesen a növényzet sűrűsítő szerperé gondolhatnánk, ha valaki ezzel a kijelentéssel fordul hozzánk, de semmiképpen sem a gyógyító hatására. 

Bizonyítékok

A Szegedi Tudományegyetem kutatói elsőként álltak neki vizsgálni a parlagfű gyógyító hatásait, és sikeresen bebizonyították, hogy inkább káros a szervezetünkre nézve ez a gyomnövény, mint hasznos. Az Európai élelmiszerbiztonsági Hivatal a parlagfüvet is bele vette a 100 legveszélyesebb növénye közé. Azért nekik inkább lehet inni, mint az interneten terjedő pletykáknak. 

Káros hatásai

A Szegedi Tudományegyetemen vizsgálták először hosszú távú fogyasztásának hatásait, és elrettentő eredménnyel jártak. Bár egyre divatosabb a parlagfű jótékony hatásait hirdetni, és egyre többen látnak alkalmazásában plusz bevételt, sajnos még sem érdemes alkalmazni. Hosszú távú fogyasztása ugyanis súlyosan károsítatja az agyat, és a vesét derült ki az állatkísérletekből.

Arról nem is beszélve, hogy csak hazánkban 1,5 millióan allergiások a parlagfűre, amivel a leggyakoribb allergének közé sorolhatjuk a parlagfüvet. A szegedi kutatók eredményeit figyelembe véve, és a mai napig elvégzett kutatások alapján kijelenthetjük, hogy a parlagfű fogyasztás nem biztonságos, és nem javallott! Jó lenne, ha ezzel végre mindenki tisztában lenne, tegyetek meg mindent azért, hogy a parlagfű ne szaporodjon el még jobban!

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-24

Ettől lesz garantáltan sikeres a magról történő növénytermesztés

Tippek a sikeres magról történő növénytermesztéshez: levegő, víz, fény. Fedezd fel a levegő, víz és fény fontosságát a magról történő növénytermesztéshez.

2024-04-22

Magvetés gond nélkül: fedezd fel a titkos trükköt a tökéletes magvetéshez

Vessünk magot egyszerűbben, mint valaha! Mutatom a magvetés egyik könnyítését, a földkocka készítő csodás lehetőségét, használd te is bátran, segítek tippekkel!

2024-04-24

Ültess sarkantyúkát a zöldséges kertedbe és csoda történik

Ültess sarkantyúkát a veteményes kertedbe és valóban csoda fog történni, hiszen számos előnye van ennek a szuper kis növénynek, mutatjuk mik ezek pontosan!

2024-04-22

Miért sárgul az aloe vera? Íme a leggyakoribb okok

Miért sárgul az aloe vera? Mutatunk néhány lehetséges okot, valamint javasolt megoldás, amely segíthet helyreállítani a növény egészségét egy szempillantás alatt!

2024-04-24

Ültess májusban lila brokkolit, ami a zöldségeskerted királynője lesz

Ültess májusban lila brokkolit, ami a kerted királynője lesz, hiszen számos előnnyel rendelkezik, mutatjuk a legfontosabb infókat a lila brokkoliról, gyere!

2024-04-22

Itt az idő: Így alakítsd ki a tökéletes veteményeskertet!

Már egy ideje tervezgeted a veteményeskertet? Itt a tökéletes idő, alakítsunk ki együtt egy a tökéletes veteményeskertet! Hoztunk ehhez szakértői tippeket.

2024-04-22

Ezzel az egyszerű trükkel megduplázhatod a bazsalikom termésedet

Duplázd meg te is a bazsalikom termésedet, ráadásul egy nagyon egyszerű trükkel, ami valóban segít, hogy még több, ízletes bazsalikom termésed legyen neked is!

2024-04-22

Sárgul a leander levele? Egyszerűen kezelheted, ha időben elkezded

Mit csinálj, ha sárgul a leander levele? Ezek a szekértői tanácsok segítenek pikk-pakk rendbe szedni ezt a csodaszép virágot. Mutatjuk mit alkalmazz azonnal!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

kobalt

a vascsoport elemei közé tartozó fém. A talajban igen változó mennyiségben található.... Tovább

biológiai oxigénigény (BOI)

az az oxigénmennyiség, amelyet az aerob mikroorganizmusok (->aerob szervezetek) használnak fel... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek kert