Új módszer paradicsompalántázásra

Szuper módszerrel lehet paradicsompalántád!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Rengeteg ötletet mutattunk már nektek arra, hogyan termeszthettek sikeresen paradicsomot, a most következő cikkben még egy szuper módszerrel ismerkedhettek meg. Nagyon egyszerű és hihetetlenül nagyszerű!

Itt a legújabb paradicsomtermesztési módszer

Egy korábbi cikkünkben megmutattunk egy zseniális ötletet, ami segít a paradicsomtermesztésben, ide kattintva elolvashatod te is! A mostani cikkünkben viszont egy olyan ötletet mutatok nektek, ami szintén letesztelt, hihetetlenül eredményes és egyszerű!

Az elején el kell mondani azt a sajnálatos tényt, hogy meg kell elégednünk az üzletekben található fajtákkal, mivel ilyenkor még nem áll rendelkezésre olyan nagyon bőséges paradicsomkínálat, mint amekkora kellene. Ezt azért fontos megjegyeznünk, mert a most következő módszerhez nem paradicsommagra lesz szükségünk, hanem konkrétan paradicsomra! Én kipróbáltam már tavaly ezt a módszert és azt kellett megállapítanom, hogy nincsen egyszerűbb és gyorsabb megoldása a palántázásnak.

Amire oda kell figyelnünk, az a megfelelő hőmérséklet, a tökéletes föld és természetesen a víz. Ez a három mindenképpen szükséges, mivel hiába jó minőségű a föld, ha nem kap elég vizet, semmi nem lesz belőle, de ez ugyanúgy igaz akkor is, ha azt mondom, hogy megadok minden tápanyagot a növény számára, de nem tökéletes minőségű a föld. Tudni kell, hogy a tökéletes minőségű föld jó nedvességmegtartó, emellett jól szellőzik, nem tömörödik, a pH értéke megfelelő és természetesen minden kártevőtől és kórokozótól mentes.

 

Mire lesz szükségünk a paradicsompalántához?

Először is szerezzünk be egy nagyobb méretű cserepet, aminek lyukacsos az alja, és hozzá megfelelő alátétet. Ha ez meg van, akkor szerezzünk még pár paradicsomot és nem utolsósorban jó minőségű palántaföldet! Ha nem vagyunk biztosak abban, hogy mit is jelent a jó minőség, akkor érdeklődjünk nyugodtan a gazdaboltokban!

Beszereztünk mindent, nézzük, mit kell tennünk ahhoz, hogy sikeresen neveljünk paradicsompalánát!

Töltsük fel a palántafölddel a cserepünket, majd karikázzuk szeletekre a paradicsomot. Ez után helyezzük a földdel töltött cserép tetejére a szeleteket úgy, hogy némi távolságot tartsunk a szeletek között. A tetejére szórjuk földet, és már kész is vagyunk, helyezzük a cserepet napos helyre, és minden nap öntözzük meg, lágy, permetező módon. Ügyeljünk arra, hogy ne áztassuk semmiképpen! Ha minden jól alakul, akkor 9-10 nap múlva már meg is láthatjuk a földből kibújó kis palántákat. Miután megerősödtek – ez nagyjából egy nap – ültessük ki a kertbe, vagy egy nagyobb konténerbe, ahogy kényelmesebb! A következő oldalon egy videón is bemutatom az eredményt! 

 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-03-05

Ezért jobb tavasszal elültetni a levendulát, mint ősszel

Levendula ültetés márciusban? Naná, hiszen ez a legjobb és legalkalmasabb időpont több okból kifolyólag is egy kertész szerint, mutatjuk mire figyelj kifejezetten!

2024-03-13

Ezzel a trükkel szüretelj rengeteg málnát idén nyáron

Tanulj meg metszeni málnát, hogy a növény erősebb, a termés pedig több és jobb minőségű legyen. Ismerd meg a metszés előnyeit, mikor és hogyan kell metszeni!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

államilag elismert nemesített fajta (ÁE)

ezt a minősítést kaphatja az ->előzetesen elismert nemesített fajta v. ->hibrid, kivételesen... Tovább

halastó

mest. épített, 1—2 m mélységű, vízzel borított terület, amelyben a rendszeres... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem