A nyulak szigete

A Nyulak szigetének valódi története

T.J.Lora
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

 

Sokszor hallhattunk már a Nyulak szigetéről, s most nem a Margit-szigetről van szó, melynek korábban szintén ez volt a neve, hanem egy Japán mellett található cseppnyi szárazföldről, amit elözönlöttek a nyulak.

Nyuszik szigete

A világháborúk alatt Japán is kísérletezett vegyi fegyverekkel, s mivel mindezt titokban kellett tennie, a legcélszerűbb helynek egy olyan sziget tűnt, melynek szinte még a létezéséről se tudott senki. 1929 és 1945 között állítólag közel 6000 tonnányi mérgező gázt állított elő és rejtegetett egy Okunoshima nevű kis szigeten.

Ezt a Japántól nem is olyan messze található, komppal megközelíthető kis szigetet ma már a Nyulak szigeteként ismerik a turisták, hiszen több száz vadonélő nyuszi él itt, akik azonnal megrohamoznak mindenkit egy kis finomság reményében.

Hogy mi okból kerültek a nyulak a szigetre, és hogyan élnek ott, a következő oldalon elárulom.

Nyuszik szigete

Egyes feltételezések szerint az első nyúlkolóniát szándékosan vitték a szigetre, s mint azt sejteni lehet, kísérleti állatokként. A gáz hatásait tesztelték rajtuk, azonban néhány életben maradt, és a háborúk után már senki nem foglalkozott velük, így elszaporodtak. Viszont vannak, akik állítják, hogy az akkori nyúlkolóniából egyetlen egy sem maradt életben, így biztosan nincsenek ma mutánsnyulak a szigeten, ahogy azt néhányan feltételezik.

 

Egy másik elmélet szerint kis iskolások vittek nyolc nyuszit a szigetre 1971-ben, hogy benépesítsék a szigetet, ami úgy tűnik sikerült is. Konkrétan megmondani, hány nyuszi él jelenleg a szigeten, lehetetlenség, de úgy saccolják, lassan elérik az 1000 főt. Mivel a szigeten szinte egyáltalán nincs ragadozó, a kutyákat és a macskákat is kitiltották, nincs ellenségük.

 

Az állatokat rendszeresen ellenőrzik, és állítólag olyan élelemmel is etetik őket, amivel elkerülhető a megbetegedésük. Ma már több turistát vonzanak, mint a szigeten található Mérges Gáz Múzeum, ami nem is csoda, mert a tucatnyi kis szőrös, élelemért kuncsorgó jószág sokkal szívderítőbb látvány, mint egy a világháborúkról szóló épület.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-16

Csodaszép, egyszerűen gondozható: Így ültess margarétát!

A margaréta nem elég, hogy csodaszép, sokak legnagyobb kedvenc virága, számos néphiedelem kapcsolódik hozzá, gyógyhatása van. Nézd milyen egyszerű az ültetése!

2024-04-16

Ideje elültetni a cukkinit, mutatjuk, hogyan csináld helyesen!

Egyre népszerűbb a cukkini hazánkban is. Ültess 2024-ben te is cukkinit, mutatjuk, hogy mikor, és hogyan csináld, hogy a legtöbb, legjobb termésed legyen!

2024-04-15

5+1 érdekesség, amit nem tudtál a tavirózsáról

Fedezz fel lenyűgöző érdekességeket a tavirózsákról! Tudj meg többet a Hévízi-tó különleges virágairól, a fehér tündérrózsák sorsáról és sok más meglepetésről!

2024-04-10

Áprilisban indulhat a pázsitfelújítás, ezekkel a lépésekkel

Indítsuk el a pázsitfelújítást ezekkel a lépésekkel, hiszen áprilisban végre eljött az ideje ezeknek a teendőknek. Kövessétek kertészünk szuper tanácsait ti is!

2024-04-18

Így ültesd a muskátlit az ablakba, hogy több virágot hozzon!

A muskátlik (Pelargonium) kedvelt növények az ablakokban, erkélyeken, és nem igényelnek túl sok speciális gondozást, de ezeket a tanácsokat tartsd be!

2024-03-25

Ezért nem érdemes nyuszit venni húsvétra a gyerekeknek

Bár egy húsvéti nyuszi aranyos és vonzó ajándék lehet gyerekeknek, fontos megfontolni néhány szempontot, mielőtt döntést hoznál, méghozzá ezeket!

2024-04-04

Kertünk csodás madarai: ezek a madarak jelennek meg áprilisban

Áprilisban egyre több madár lepi el a kerteket és dalolnak csodás dallamokat, fedezd fel te is a cikkünkben, hogy melyek a leggyakoribb madárkák a kertben!

2024-04-04

Első tojásukon ülnek a dömösi gólyák: nézd meg a gólyakamerát!

Gólyák boldogsága Dömösön: Macus és Szofi, a dömösi gólyapár már az első tojásukon ülnek! Figyeld meg a gólyakamerán, hogyan kotlanak a tojásokon a hűséges madarak.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Csávázó Chinook

Rovarölő csávázó szer őszi káposztarepce csávázására.Hatóanyag: 100 g/l imidakloprid,... Tovább

genetikai kód

a fehérjékben levő aminosavak sorrendjét meghatározó jelrendszer, a dezoxiribonukleinsav... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Érdekességek