A méhek mint "orvosok":egy régi-új gyógymód-a méhterápia,olvasd el a részleteket:

hirdetes

A méhek mint "orvosok":egy régi-új gyógymód-a méhterápia

P.J., AN
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

A méhek csípésével a szervezetbe kerülő természetes anyagok az emberi szervezetben javítják a vérkeringést, csökkentik a gyulladásokat és enyhítik a fájdalmat. Ez a terápia bizonyítottan hatékony a reumatikus betegségek kezelésére, ízületi gyulladásokra, vagy például csontbetegségekre. Alkalmazása javasolt például reuma, köszvény, isiász, valamint ideg,- és ízületi gyulladás esetén. 

A méhecskék, mint a régi korok „gyógyszergyárai” működtek.

Miért jó a méhterápia?

A méhterápia, mivel teljesen természetes eredetű hatóanyagokra épül, ezért elkerüli a szintetikus anyagok használatából adódó mellékhatásokat. Ezek a problémák különösen akkor jelentkeznek, ha az adott szintetikus hatóanyagot (például szteroidot) hosszú ideig és nagy dózisban viszik be a szervezetbe. Ilyenkor különösen ajánlott valamilyen természetes eredetű megoldás, - például méhterápia.

A méhek álltal termelt magas biológiai értékű anyagok felhasználása szinte felsorolhatatlan. A méz, a propolisz, a viasz, az enzimek jelentős pozitív hatással vannak az emberi szervezet emésztésére, immunfolyamataira, virális és antibakteriális ellenálló képességére, a különböző méregtelenítési folyamatokra.A méhméreg terápia hatását sokáig megkérdőjelezték, de már az 1920-as évek óta folyamatosan folynak kutatások, melyek igazolták, hogy a méhméreg hatóanyagai valóban enyhítik bizonyos betegségek tüneteit. Az apitoxinban (méhméregben) nagy lehetőségek vannak, az utóbbi években már daganatos betegségekre vonatkozó vizsgálatokat is végeztek, méghozzá igen jó eredményekkel.

hirdetes

Milyen betegségek kezelésére ajánlják a méhterápiát?

Az utóbbi időben a méhméreg (Apis mellifera toxin) a figyelem középpontjába került olyan betegségek gyógyításában is, mint a szklerózis multiplex vagy a Parkinson-kór. Ma már a méhterápiát nem csak gyógyászati célra, hanem kozmetikai területen is alkalmazzák.A mimikai izmok ellazításán keresztüli ránctalanítás során és a pattanások kezelésében értek el nagyon jó eredményeket.

hirdetes

Méhméreg terápiával elsősorban reumatikus, mozgásszervi betegségeket, ízületi gyulladást kezelnek. A toxin injekciózható bőr alá, de közvetlenül az állat csípésével is kúrálnak betegeket főként Ázsiában.

Méhterápia folyamata

A méh tulajdonképp injekciószerűen juttatja be a bőr alatti szövetek közé az általa természetes úton termelt enzim anyagokat. Ezek a méhektől kivont hatóanyagok jól felszívódó krémek formájában a bőrön át is a szervezetbe juttathatók, magának a csípésnek a kellemetlenségei nélkül. A toxin közvetlenül, és a szervezetben elindított immunreakciókon keresztül is kifejti hatását. Érdekes bizonyíték erre, hogy a méhészek annyira „megedződtek” a csípésektől, hogy szervezetük már alig-alig reagál a bejutott méreganyagra. Azt is megfigyelték, hogy a méhészeket általában messze elkerülik az olyan mozgásszervi betegségek, mint a reuma, vagy az ízületi gyulladás. Ezeknek a tapasztalatoknak az alapján alakult ki és fejlődött tovább a méhcsípés népgyógyászati alkalmazása.

A méhek csípése az emberek zöménél enyhe bőrpírt, illetve bizonyos viszketési kényszert vált ki.  Azonban a populáció 1%-2%-ánál jelentős allergiás ellenreakció alakulhat ki. Nekik elég egyetlen csípés, és fellép az anafilaxiás reakció. Ezeknek a személyeknek adott esetben szükségük lehet injekciós, vagy infúziós kezelésre. Akik általában is érzékenyek a méhészeti termékekre (pl. méz, propolisz, méhviasz) ők nagyobb valószínűséggel érzékenyek a méhcsípésre is. Számukra a méhterápia nem ajánlható.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-21

Kezd kimenni a divatból: erre, és így használható a kútvíz a kertben

Magyarországon régen a kútvíz használata viszonylag gyakori volt. Azonban egyre inkább azt lehet érzékelni, hogy kezd kimenni a divatból. Vajon miért?

2024-03-26

A tavasz dalnoka: 5 érdekes tény a barátposzátáról

Fedezd fel az 5 legérdekesebb tényt a barátposzáta madárról: történelmi hátterük, táplálkozási szokásaik, társas viselkedésük, hosszú vándorlásaik történetével!

2024-01-19

A fehér tündérrózsa lett az év vadvirága

Az Év Vadvirága szavazás győztese a fehér tündérrózsa lett. A kezdeményezés célja, hogy a nagyközönség jobban megismerje a hazánkban élő ritka növényfajokat.

2024-01-10

Hasznos ötletek, javaslatok gazdálkodóknak Dr. Máté Andrástól

Cikksorozatunkban a SZIE Növénytermesztési Tanüzemének volt igazgató, Dr. Máté András oszt meg tippeket gazdálkodóknak. Ez a cikk a vetésekkel kapcsolatos.

2023-12-31

Autópálya-matrica árak 2024-ben: Holnaptól már érvényben!

2024-től az e-matrica árak emelkednek, és további útszakaszok válnak fizetőssé, ezért érdemes időben beszerezni a matricát, és tervezni az útvonalat az esetleges költségek miatt.

2023-12-31

Látványos égi jelenséggel kezdődik az Új Év – Itt a Quadrantidák Meteorraj

Készüljünk fel a természet egyik leglenyűgözőbb show-jára, és merüljünk el az égi csillagok varázslatos világában! Látványosan indul az Új Év!

2024-03-26

Ezzel a trükkel a levendulád jobban fog illatozni, mint valaha

Ha azt szeretnéd, hogy idén szebb és illatosabb legyen a levendulád, mint eddig bármikor, akkor ezt a tippet neked is érdemes követned, amit a kertészünk ajánl!

2024-03-26

Tavaszi tuja mosás: 5 fontos lépés a betegségek elkerüléséhez

Fedezze fel az 5 legfontosabb lépést a tuják tavaszi ápolásához: így óvhatja meg növényeit a kártevőktől és betegségektől! Így egész évben egészségesek maradnak.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

78/2008. (VI. 24.) FVM rendelet

Az Európai Mezõgazdasági Vidékfejlesztési Alapból nem termelõ mezõgazdasági... Tovább

ionizáló sugárzás

radioaktív részecskék (radioaktivitás) és elektromágneses sugárzások összessége, amely az... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Érdekességek Tudomány