Használd te is ezeket a házilag elkészíthető rovarölő szereket

Házilag is készíthetünk rovarölő szert, megmutatom, hogyan

SFV
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

A boltban kapható vegyszerek károsak lehetnek nem csak a rovarokra, hanem az emberekre is, a következő 5 házilag elkészíthető rovarölő szer viszont sokkal hasznosabb, nem veszélyezteti gyermekeink épségét, nem káros semmire, viszont hihetetlenül hatásos az összes, próbáld csak ki bátran.

Rovarölő szerek házilag

A rovarölő szerek többsége olyan hatóanyagot tartalmaznak, amik károsak lehetnek az emberekre, ráadásul sok esetben többször kell megismételni a permetezést, mert nem is olyan hatékonyak, a felszívódási időtartamuk sok esetben meghaladja akár az ötven napot is. A másik hátrányuk az, hogy arányaihoz képest drágák is, 10 liter permetlé elkészítése legalább 9-1000 forintba kerül, ami elegendő pár fához. Nem túl gazdaságos.

Én már régen áttértem más módszerre, ami hatékonyabb, gazdaságosabb és még az emberekre sem jelentenek semmiféle veszélyt. Sokan nem tudják, de vannak alternatív módszerek, melyek környezet-, és egészségkímélő megoldások, ugyanolyan jók – de lehet, hogy még jobbak is -, ráadásul a töredékébe kerülnek az üzletben kapható vegyszerekhez képest. A következő oldalon meg is mutatom, melyek ezek a megoldások!

1. A bogárűző almaecet

Egy nagy edénybe tegyünk két evőkanál szárított zsályát, rozmaringot, levendulát, kakukkfüvet, és mentát. Ezt töltsük fel egy liter almaecettel, és hagyjuk 2–3 héten keresztül állni, minden nap keverjünk bele az ecetes lébe. Ha letelt az idő, szűrjük le a keveréket, és tegyük egy szórófejes flakonba, majd a hűtőbe. Kész is, következhet a kártékony rovarok „szabályozása”.

2. Szárított, vagy friss gyógynövényekből készült szer

Szerezzünk be bors-, gyöngy-, vagy fodormentát, citronellát, citromfűt, levendulát. Legalább egy mentafélét érdemes felhasználni. Forraljunk fel egy bögre vizet, tegyük bele az illatos növényeket, födjük le, hogy az illóolajak maradjanak a fazékban, ne párologjanak el. 5–10 perc főzés után szűrjük le a keveréket, adjunk hozzá egy bögre egészségügyi szeszt. Szintén szórófejes flakonban, a hűtőben tároljuk a szert, használjuk, mikor szükséges.

3. Egyszerű, fokhagymás spray

Sok bogár, rovar nem kedveli a fokhagyma jellegzetes aromáját. Egy fej fokhagymát zúzzunk össze, majd keverjük bele egy bögre napraforgó olajba, amelyhez pár csepp mosogatószert is beletettünk. Tároljuk a hűtőbe, amíg jó erős fokhagyma szaga nem lesz az egésznek. Ezután következhet a hígítás, adjunk hozzá 3 bögre vizet, és még pár csepp mosogatószert. Kész is.

Forrás

4. Nikotin

A nikotin ugyan az emberi szervezetre nincs jó hatással, de viszont a talaj számára hasznos, ugyanis elűzi a levéltetveket, és egyéb gondot okozó rovarokat. Három liter meleg vízhez egy bögre dohányra lesz szükség, a cigarettából kell kiszedni a szárított leveleket. A keverékhez még adjunk hozzá pár csepp mosogatószert is. Kész is, ezzel permetezzük le a talajt a bolhák ellen, ha a levéltetvektől szeretnék megszabadulni, akkor a levelek alsó részét célozzuk be, és fújjuk le.

5. Csípős rovarűző

A csípőspaprika égető ízéért a kapszaicin felelős, amit sok rovar nem tolerál. A feketeborsban is megtalálható ez a vegyület. Ezekből csípős port lehet készíteni. Egy adag borsot és csípős paprikát zúzzunk össze egy mozsárban, majd a törmelékkel szórjuk meg a kártevőktől hemzsegő területet.

Forrás

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-03-05

Ezért jobb tavasszal elültetni a levendulát, mint ősszel

Levendula ültetés márciusban? Naná, hiszen ez a legjobb és legalkalmasabb időpont több okból kifolyólag is egy kertész szerint, mutatjuk mire figyelj kifejezetten!

2024-03-13

Ezzel a trükkel szüretelj rengeteg málnát idén nyáron

Tanulj meg metszeni málnát, hogy a növény erősebb, a termés pedig több és jobb minőségű legyen. Ismerd meg a metszés előnyeit, mikor és hogyan kell metszeni!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

fajtatisztaság

1. (növ.) Azt jelenti, hogy a növényi szaporítóanyag (vetőmag, vetőgumó,... Tovább

Somogy Megyei Földhivatal

Földhivatal Megyei Földhivatal Cím: Kaposvár Damjanich u. 11-15. 7400 Magyarország Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem