Ezt kell tudni a futómuskátli gondozásáról - hogyan legyen gyöngyörű futómuskátlid?

Hasznos információk a futómuskátli gondozásáról

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Csodaszép futómuskátli könnyedén!

Nem árt, hogyha időben elkezdjük a muskátli gondozását, és most arra gondolok, hogy már az ültetésnél figyeljünk oda fokozottan! Miután megvásároltuk a növényt, mindenképpen ültessük át legalább 2-3 nappal a vásárlás után. Ültethetjük balkonládába, de akasztós virágcserépbe is, amelyik szimpatikusabb. Fontos, hogy ne kerti földet használjunk az ültetéshez, vegyük meg nyugodtan a drágább, minőségibb virágföldet, van már kifejezetten muskátliföld is egyébként, drágább, de biztosan fertőzésmentes és tiszta.

Töltsük fel a földdel a balkonládát nagyjából a harmadáig, ezután a növényt emeljük ki a cserépből és – fontos! – a virágföldjével együtt helyezzük a balkonládába. Úgy tegyük bele, hogy nagyjából 70 fokos szöget zárjon be a növény. Ezt sem tudják sokan, de ha a növény egyenesen áll, akkor nagyobb az esély arra, hogy eltörjön a szára, amikor elkezd lefelé futni, nagyjából 90 fokban kellene állnia a növénynek ahhoz, hogy sérülésmentesen fejlődjön. Ezért fontos, hogy 70 fokban ültessük, meglátjátok, hogy szinte omlik majd lefelé a növény.

Ha elkészültünk ezzel, akkor öntözzünk jó alaposan, majd tegyük a megfelelő helyre a balkonládát. Fontos, hogy ne érje egész nap a tűző napsugár, fényre azonban szüksége van a növénynek, olyan helyet válasszunk, ahol délelőtt vagy a délutáni órákban éri a napfény. Várjunk 3-4 hetet a tápoldatozással, addig öntözzük csak, a tápoldatozást ezután akár heti kétszer is elvégezhetjük, kapható a gazdaboltokban külön muskátli tápoldat, amivel öntözhetjük a növényeinket.

Fontos még, hogy az elnyílt virágokat minden héten szedegessük le, így újabb virágzásra adunk esélyt a töveknek. Havonta egyszer vágjuk vissza a hajtásokat, inkább legyen csak 50-60 centiméteres a növény, de tele legyen virággal. Reméljük, hogy sokat segítettünk és nektek is csodaszép futómuskátlitok lesz az idén!

Ajánló: Muskátli szaporítása, kattints ide és tudj meg mindent most! 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-03-05

Ezért jobb tavasszal elültetni a levendulát, mint ősszel

Levendula ültetés márciusban? Naná, hiszen ez a legjobb és legalkalmasabb időpont több okból kifolyólag is egy kertész szerint, mutatjuk mire figyelj kifejezetten!

2024-03-13

Ezzel a trükkel szüretelj rengeteg málnát idén nyáron

Tanulj meg metszeni málnát, hogy a növény erősebb, a termés pedig több és jobb minőségű legyen. Ismerd meg a metszés előnyeit, mikor és hogyan kell metszeni!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

algakészítmények

az algák (moszatok) más növényeknél tízszer-hússzor jobban (20—35% erejéig)... Tovább

11/2006. (II. 3.) FVM rendelet

az Izsáki Arany Sárfehér védett eredetû borról A szõlõtermesztésrõl és a... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem